Czy na pałę to może i tak, ale przyznaj że jest to niezgłębiona materia, bo nagle w ciągu kilkudziesięciu lat okazało się, że tylko kilka tysięcy osób przyznaje się do tej narodowości.
Przed wojną były miejscowości gdzie Żydzi stanowili znaczną część mieszkańców, jeśli nie większość. A w skali kraju było to jakieś 8-9% (ok. 3,5 mln mieszkańców).
Poza tym ważne jest to że narodowość żydowska przekazywana jest z matki, więc każde dziecko zrodzone z matki żydówki należy do tej narodowości. Oczywiście są też Żydzi konserwatywni, czy ortodoksyjni, którzy wymagają przynależności do religii judaistycznej, ale to już inna sprawa.
O Najsztubie wiem z pierwszej ręki od osoby, która często przebywała u niego w domu, więc tego mam zweryfikowanego
