Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Grisza1
Moderator
 
Od: 05.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4112
Stary 05.10.2010, 21:16
0 22 napisał(a):Wyświetl post
Idea, owszem, słuszna i piękna - ale czy prawdziwa? Jak grał u nas Korzym (urodzony w Nowym Sączu - chociaż rozumiem, że to miasto zakwalifikowane jest dla Was, no ale młody i Polak), jak grał u nas Zjawiński (pamiętacie go w ogóle? Z Pruszkowa), czy Kucharczyk naprawdę jest lepszy od Mezengi*? Czy naprawdę Zjawiński lub Korzym dawali się bardziej pokroić za Legię niż Vuko? Czy to Borysiuk był wszędzie na boisku czy raczej Vrdoljak, w meczu z Lechem? Manu jest lepszy czy mazowiecki Maciuś R.?


*Z Lechią był kompletnie niewidoczny. Owszem, grał super mecz z Pogonią i niezły z Lechem, ale czy to mimo wszystko taka zdecydowanie inna, lepsza jakość od przypadkowych Brazylijczyków?

No to w Wiśle też był taki Mikołaj , jak on sie nazywał, taki blondas obrońca za Nawałki, oooo Kałuda, był Jarosiński, ktory się w pierwszej lidze przebić nie może, były odkrycia typu Magiera, który miał według Wernera Liczki klasą dorównywac Baszczyńskiemu. I faktycznie, wirtuozami nie byli, z całą sympatią do nich. Nie każdy Polak będzie gwiazdą, ale wolę swojego chłopaka typu Błaszczykowski czy Małecki niz wynalazek w stylu Beto czy Christowa. Zasada ta sprawdza się też na niższym szczeblu. W moim rodzinnym Biłgoraju w pewnym momencie Łada Biłgoraj grała w III lidze. Zrobiono zaciąg zamojsko - ukraiński (a Biłgoraj z Zamościem kocha się tak jak Kraków z Warszawą), zawodnicy kasę ciągnęli, wyniki były jakie były, doszło do tego, że dzień przed meczem trzech Ukrainców wyjechało do domu, bo akurat przypadały ich proawosławne święta wielkanocne i tak się skończyła Łada oparta na najemnikach. Teraz klub zaczyna od klasy B, oparty na wychowankach, na swoich chłopakach, wygrywa spotkanie za spotkaniem, na B klase przychodzi po 500 -700 osób ( zdjęcie z niedzieli - http://picasaweb.google.pl/bksladabi...62653416784722). Da się to i na wyższym poziomie zrobić. Po co Ci obcokrajowiec, który bije brawo, jak zaspiewaliście im w Lubinie, że jeśli nie wygrają to wpier...maja? Jak już brać kogoś z zagranicy to gościa typu Vuković, Marcelo, Cantoro, a nie nazbierać w jednym okienku transferowym tuzin nieznających języka i realiów obcokrajowców i oczekiwać, że cudów dokonają...
Ostatnio edytowane przez Grisza1 : 05.10.2010 o godz. 22:31.
Odpowiedz cytując