AS82 napisał(a):

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wlos...wiadomosc.html
Prezesa PiS nestor włoskich publicystów nazwał "czarną duszą władzy bliźniaków". Rządy Prawa i Sprawiedliwości określił zaś jako "najniższy, najbardziej ekstrawagancki w wymiarze międzynarodowym poziom politycznej fikcji, osiągnięty przez Polskę po upadku komunizmu".
- Inteligentna Polska, która popiera linię otwarcia na Europę ze strony centroprawicowego rządu, bardzo związana z Niemcami, w stanie odprężenia z Rosją, kończy rok w doskonałym zdrowiu: finanse w porządku, przemysł w ruchu, a do tego z cenzurką jednego z nielicznych krajów europejskich, które potrafiły uniknąć barier i fal recesji - podsumował publicysta turyńskiej gazety. <-- Jesteście Patriotami ? To macie kolejny powód ,żeby kochać Polskę .
|
Czy chodzi o
Enzo Bettiza, syna burżuja i wyzyskiwacza, który w 1948 roku wstąpił do Komunistycznej Partii Włoch

, a potem był korespondentem w Moskwie. Wybierany do parlamentu a to jako liberał, a to socjalista ?
Pytam z ciekawości, bo takie fakty oczywiście nie mają żadnego wpływu na bezstronną ocenę sytuacji przez autora i jego wiarygodność.
W stanie wojennym Urban i jemu podobni chętnie cytowali prasę, zwłaszcza włoską, która popierała w całej rozciągłości Jaruzelskiego.
A i polecam zapoznać się z oryginalnym artykułem, a nie komentarzem do niego. Tam się nawet na Filipiaka powołują

Same autorytety.