Wyświetl pojedynczy post
Elefant
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10319
Stary 04.10.2010, 13:21
AS82 napisał(a):Wyświetl post
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wlos...wiadomosc.html

Prezesa PiS nestor włoskich publicystów nazwał "czarną duszą władzy bliźniaków". Rządy Prawa i Sprawiedliwości określił zaś jako "najniższy, najbardziej ekstrawagancki w wymiarze międzynarodowym poziom politycznej fikcji, osiągnięty przez Polskę po upadku komunizmu".

- Inteligentna Polska, która popiera linię otwarcia na Europę ze strony centroprawicowego rządu, bardzo związana z Niemcami, w stanie odprężenia z Rosją, kończy rok w doskonałym zdrowiu: finanse w porządku, przemysł w ruchu, a do tego z cenzurką jednego z nielicznych krajów europejskich, które potrafiły uniknąć barier i fal recesji - podsumował publicysta turyńskiej gazety. <-- Jesteście Patriotami ? To macie kolejny powód ,żeby kochać Polskę .
Czy chodzi o Enzo Bettiza, syna burżuja i wyzyskiwacza, który w 1948 roku wstąpił do Komunistycznej Partii Włoch, a potem był korespondentem w Moskwie. Wybierany do parlamentu a to jako liberał, a to socjalista ?

Pytam z ciekawości, bo takie fakty oczywiście nie mają żadnego wpływu na bezstronną ocenę sytuacji przez autora i jego wiarygodność.




W stanie wojennym Urban i jemu podobni chętnie cytowali prasę, zwłaszcza włoską, która popierała w całej rozciągłości Jaruzelskiego.
A i polecam zapoznać się z oryginalnym artykułem, a nie komentarzem do niego. Tam się nawet na Filipiaka powołują Same autorytety.