orzeu napisał(a):

PS- Czesc z tych postulatow (300 poslow, likwidacja senatu, ograniczenie finansowania partii z budzetu) jakby juz gdzies slyszalem.... Czy ktos mysli ze polskie spoleczenstwo naprawde jest tak glupie ze bedzie po raz kolejny glosowac za tymi samymi haslami wyborczymi?
|
No ja tak myślę np - za długo obserwuję politykę w Polsce by wierzyć w masowe rozumowanie społeczeństwa, jakiekolwiek analizy przeszłości itp.
Nie mówię od razu, że Palikot przejmie władzę. Ale 5-6-7 % myślę, że może ugrać. To o czym wspomniałeś to "dodatki", tych kilka procent głosów da mu samo najeżdżanie na kościół. To woda na młyn "młodych, wykształconych, z dużych miast".