Drozd napisał(a):

Deficyt budżetowy – występuje, gdy wydatki w budżecie danej instytucji (zazwyczaj państwa) są wyższe niż jej dochody. Przeciwieństwem deficytu jest nadwyżka budżetowa.
Deficyt sektora finansów publicznych - ujemna różnica między dochodami publicznymi a wydatkami publicznymi, ustalona dla okresu rozliczeniowego, który wynosi zazwyczaj 1 rok.
Moim zdaniem to to samo, choć wiem ze trudno Ci w to uwierzyć .
|
No niestety kolego. Przy całym zaangażowaniu dla poglądów pro-PiS-owskich robisz troche borutę. Wystawiasz się na łatwy odstrzał. Sprawdź proszę czym się różni budżet państwa (finanse pańtwa) od finansów publicznych. Dla ułatwienia dodadam abyś wziął pod uwagę samorządy i ich budżety.
Zabieram głos w tej sprawie nie tyle po to aby Ci w jakiś sposób dociąć ale niestety formalnie Stasiu ma w tym konkretnym punkcie rację (przy całej, powiedział bym wręcz nieprawdopodobnej, infantylizacji jego opinii na sprawy ekonomiczne; bo trudno to nazwać poglądami).