Drozd napisał(a):

|
Jaka sytuacja gospodarcza na świecie? Co to ma do rzeczy. Od kiedy to Polska ma dodatni bilans handlowy żeby była zależna od sytuacji na świecie aż w takim stopniu. Że deficyt w dwa lata wzrósł z 17 mld do ponad 100 mld rocznie. To Ty uprawiasz demagogię, To jak stoi nasza gospodarka ZALEŻY W 80% od RZĄDU. Dlaczego dzień po wygranej PO w 2007 giełda w Warszawie poleciała na łeb? Do upadku banku w stanach było jeszcze 12 miesięcy. I nikt nie mówił o kryzysie. "Przyśpieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy". Wytłumacz mi to.
|
O czym tu dyskutować... 17 mld to deficyt budżetowy, a 100mld to deficyt finansów publicznych... Proponuje sprawdzić co oznaczają oba te hasła i jaki ten drugi był za PiS bo zapewniam, że był wyższy niż owe 17 mld.
Co ma do rzeczy sytuacja gospodarcza na świecie? Na Boga, nie żyjemy w próżni. Jest kryzys, pojawia sie niepewność u inwestorów i kupujących, spada popyt, spadają inwestycje, tak rodzi się stagnacja , spowolnienie, brak inwestycji, upadek firm itd.