No to jedziemy - dostępność bramek w serwisie od 7 kolejki sezonu 08/09
Sezon 2008/2009 - 15 bramek i 5 asyst (od 7 kolejki analiza), 14 bramek z pola karnego, dołożenie nogi bądź głowy, ewentualnie przyjęcie piłki i strzał. Przy żadnej bramce nie było dryblingu, przy żadnej asyście Paweł sam nie wykreował sobie pozycji do tejże asysty dryblingiem, dostał kluczowe podanie od innego piłkarza bądź skorzystał z gapiostwa obrońcy - jak z Piastem
Wisła - Arka 3-0 dwie bramki brożka
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10..._0_Brozek.html pole karne, strzał sytuacyjny
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10..._0_Brozek.html pole karne, dobra asysta Baszczyńskiego
Wisła - Piast 2:0 bramka i asysta
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...ego__1_0_.html asysta, a w zasadzie nastrzelenie Boguskiego
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...zek__2_0_.htmlkapitalna asysta Małeckiego, ładna główka Pawła, pole karne
Legia - Wisła 2:1 bramka
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...zek__0_1_.html idealne podanie Jirsaka, pole karne. Przegraliśmy ten mecz przez mimo mnóstwa sytuacji Brozka.
Wisła-Ruch 2:0 bramka
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...zek__1_0_.html poza polem karnym, bramka podobna do meczu z Czechami, brak dryblingu
Odra- Wisła 0:2 bramka i asysta
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...zek__1_0_.html kapitalne dośrodkowanie Zienczuka, dołożenie głowy, pole karne
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...cki__0_2_.html zasługa Małeckiego że strzelil bramkę, nie Brożka
Wisła - Lechia 3:1 dwie bramki i asysta
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...cki__1_0_.html rzut karny, proponuję zwrócić uwagę, że gdyby bramkarz nie faulował, Paweł juz za daleko wypuścił sobie piłkę - uratował go faul
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...zek__2_0_.html pole karne, asysta Łobo do pustej bramki
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...zek__3_0_.html rzut karny
Wisła-Odra 3:1 asysta
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...ski__1_0_.html asysta Pawła, krótkie rozegranie z Boguskim - bez dryblingu, duża zasługa Boguskiego przy bramce
Wisła - Polonia Warszawa 2:1 dwie bramki
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...zek__1_0_.html pole karne, dołożenie nogi, dobre dośrodkowanie Zieńczuka
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...zek__2_1_.html kapitalna akcja Wisły, asysta Cwielonga, pole karne
Wisła - Gornik 3:1 dwie bramki
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...zek__1_1_.html dobitka z metra, pole karne
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...zek__3_1_.html dołożenie głowy, pole karne, kapitalne dośrodkowanie Łobodzinskiego (wtf?)
Łks - Wisła 0:4 dwie bramki i asysta
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...ong__0_2_.html asysta, podanie za linie obrony, wyłożenie piłkę Ćwielongowi - bez dryblingu
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...k__0_3___.htmlłks broni wysoko w linii, sam na sam - bramka z pola karnego
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...ek__0_4__.html sam na sam, pole karne, totalny brak obrony
Lechia - Wisła 2:4
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...zek__1_1_.html dołożenie nogi, pole karne
Sezon 2009/2010 - 10 bramek i 11 asyst(wg mnie), 10 asyst jest wynikiem kluczowej piłki dostanej przez Pawła - albo za linię obrony, albo w sytuacji gdy dostaje piłkę przodem do bramki rywala i bez krycia, przy żadnej nie musiał użyć dryblingu. Jedna asysta z Koroną po dryblingu, acz przypadkowym, bo się Pawłowi piłka zaplątała między nogami. Co więcej, zdecydowana większość asyst w grze z kontry - gdzie jest dużo łatwiej, bo luźniej. Osiem bramek z pola karnego, po dołożeniu nogi lub głowy, albo w sytuacji sam na sam. Jedna sam na sam z poza pola karnego, jeden strzał tuż sprzed pola karnego. Przy żadnej bramce nie użył dryblingu
Wisła - Ruch 2:0 asysta
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...ski__2_0_.html otrzymał piłkę w polu karnym po kapitalnym rozegraniu innych, dograł z pierwszej na wolne pole do Łobo
Zagłębie - Wisła 1:4 dwie asysty Pawła
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...cki__0_2_.html kluczowa piłka Piotra Brożka za linię obrony, złe przyjęcie Pawla, na szczęście opanował piłkę i podał do Maleckiego
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...cki__0_4_.html kapitalna asysta Pawła, jednak wciąż z miejsca, bez dryblingu, na klepkę. Aczkolwiek akcja super.
Wisła - Gks 3:0 bramka i asysta
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...zek__2_0_.html asysta Kirma, pole karne, sam na sam - bramka
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...cki__1_0_.html Brożek trąca piłkę przed bramką po główce kolegi, ta trafia w rękę zawodnika Gks - karny
Wisła - Jagiellonia 2:1 bramka
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...zek__2_0_.html poza polem karnym, bez dryblingu, ładny strzał
Lechia -Wisła 0:1 asysta
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...cki__0_1_.html dobre rozegranie kontry, Paweł dostał piłkę przodem do bramki i na dwóch obrońców - asysta to formalność
Wisła -Polonia Warszawa 2:1 bramka
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...zek__2_0_.html dołożenie głowy, pole karne
Śląsk - Wisła 1:3 bramka
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...zek__0_1_.html sam na sam, wielbłąd obrońcy Śląska. Pole karne
Wisła - Piast 2:1 bramka
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...zek__1_0_.html sam na sam. zachowanie bramkarza i wolny powrót obrony zaskakujące. Pole karne
Korona - Wisła 2:3 dwie asysty
[url]http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10,91842,7526140,12__kolejka__Korona___Wisla_2_3__ Jirsak__0_3_.html[/url ładna asysta do Jirsaka, wciąż bez dryblingu badz obrocenia się z rywalem na plecach - dostał piłkę przodem do bramki i wychodzącego jirsaka
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...irm__0_1_.html asysta bardzo ładna, co więcej po minięciu rywala. Niestety, to minięcie nie było zamierzone i było w nim dużo przypadku.
Wisła - Lechia 3:0 dwie asysty
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...elo__1_0_.html po rzucie wolnym przedłużenie piłki głową
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...ski__2_0_.html kluczowa piłka za linie obrony, pozostaje dograć na patelnię do Boguskiego
Wisła - Śląsk 1:0 bramka
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...zek__1_0_.html dołożenie nogi, pole karne
Piast - Wisła 1:4 dwie asysty i bramka
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...ski__0_1_.html dołożenie głowy po idealnym dośrodkowaniu, bramkarz broni, dobija boguski
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...zek__1_2_.html dołożenie głowy, pole karne
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...ski__1_3_.html szybkie rozegranie piłki z wolnego, Paweł ma piłkę przodem do bramki i ładna asysta do boguskiego, bez dryblingu
Legia - Wisła 0:3 trzy bramki
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...zek__0_1_.html dołożenie głowy, pole karne
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...zek__0_2_.html dołożenie głowy, pole karne
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...zek__0_3_.html sam na sam, tuż sprzed pola karnego
Sezon 2010/2011
Dwie bramki, dołożenie nogi albo głowy do podań kolegów. Wklejał linków nie będę, każdy pamięta.
Mamy próbę dwóch sezonów, 27 bramek i 16 asyst. 24 bramki dołożenie nogi, głowy bądź sytuacja sam na sam wykreowana przez kolegów - wszystkie te bramki z obrębu pola karnego. Jedna bramka sam na sam z poza obrębu pola karnego - z Legią. Dwie bramki po strzałach plasowanych tuż sprzed pola karnego, bez dryblingu, dość podobne do gola z Czechami - Żadnej po uderzeniu z poza pola karnego, gdzie piłka oderwałaby się od ziemi. Żadnej po indywidualnej akcji i dryblingu obrońcy będącego przed nim. Jedna asysta po minięciu rywala, jednak ta próba dryblingu została podjęta ponieważ Pawłowi piłka zaplątała się między nogami. Reszta asyst, jak leci, po kluczowym zagraniu od partnera poza linię obrony bądź gdy Paweł dostaje piłkę bez krycia przodem do bramki. Przy żadnej takiej asyście nie było próby dryblingu.
Jaki wniosek się nasuwa?
witeq napisał(a):
|
.... strzela bramki w zasadzie tylko z pola karnego, co więcej po dobrym podaniu, bo w tymże polu karnym już minąć rywala za bardzo nie potrafi, jedynie czasem wyprzedzić. A asystować i owszem, zdarza się Brożkowi, tylko widzisz, on musi dostać piłkę w okolicach bramki, najlepiej tak aby stać przodem do akcji - wtedy zagra ładną piłkę. Nie potrafi on sam dla siebie wykreować* pozycji bądź do strzału bądź do asysty
|
Z tym wnioskiem bardzo dużo ludzi się ze mną nie zgadzało, aczkolwiek na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów prawie każda bramka i asysta potwierdza moja tezę. Zapraszam do dyskusji zwłaszcza Urana235, który mnie przekonywał że Paweł posiada lepszy drybling niż Paulista i strzał z dystansu, a mnóstwo asyst świadczy o tym że kreuje grę*, oraz, oczywiście, Wolfyego, który moich uwag do Brożka nie rozumie, co więcej uznaje że 90% wartości gry ofensywnej Wisły to jego talent i zasługa. Z góry poproszę o nie podważanie moich zdolności poznawczych, jeśli ktoś się nie zgadza z moimi opiniami, a nie potrafi logicznie wyrazić swoich

Jestem też ciekaw opinii, czy mam prawo żądać od Pawła Brożka kreowania gry, czy uznajemy, że jest to napastnik typu Inzaghiego – sęp pola karnego odpowiedzialny tylko za wykańczanie, Szprotson, liczę na twoje argumenty, skoro nie zgadzałeś się wcześniej ze mną. A jeśli uznamy go za takiego napastnika, to jak się ma do tego 90% wartości Wisły wg Wolfyego.
Od razu też zwrócę uwagę, że wg mnie Paweł posiada doskonałe wyjście na pozycję, i bardzo dobrze gra głową, jest szalenie niebezpieczny w polu karnym i w tym momencie to nasz najlepszy napastnik. I wiem że poki co jest nam niezbędny, bo w tej zbieraninie piłkarzy zwanej naszą kadrą nikt lepiej od niego akcji nie wykańcza - ale wciąż uważam, że od piłkarza tej klasy powinniśmy oczekiwać więcej, a nie widzieć tylko Pawła czekającego na wykreowanie mu dobrej pozycji przez kolegów. Zwłaszcza w meczach ze słabymi rywalami, niejednokrotnie ta pasywność Pawła w kreowaniu gry kosztuje nas dużo. Nie będę też dyskutował z postami typu: ja tam widzę na tych sytuacjach doskonałe wykończenie i znalezienie się w dobrym miejscu w dobrym czasie - bo ja tego nie podważam - skupiam się tylko na stopniu wykreowaniu tych akcji przez Pawła.
Jeśli ktoś szczęśliwie dotarł do końca, zapraszam do dyskusji, jeśli jednak ktoś nie ma zamiaru oglądnąć materiałów podwieszonych do posta, i chce dyskutować na zasadzie „Słowacki wielkim poetą był” – niech sobie odpuści. Trochę czasu zajęło mi zebranie tego do kupy.
* kreowanie gry – branie ciężaru rozgrywania akcji na siebie, gubienie krycia, spowodowanie swoim niekonwencjonalnym zagraniem, minięciem rywala, dryblingiem, podaniem dużo lepszej sytuacji wyjściowej do dalszej gry dla partnera z drużyny lub dla siebie samego. Uzmysławiam również, że sama asysta nie może być brana stricte jako kreowanie gry, gdy poprzedza ja kluczowe zachowanie innego piłkarza, gdyż to wtedy on wykreował ogólnie pojmowaną sytuację bramkową.