crazykaro, wiesz, gdyby trybuny za bramkami były krótsze, to trybuny boczne inaczej by wyglądały, kompletnie inaczej.
Trybuny za bramkami byłyby wyższe (aby utrzymać pojemność), trybuny boczne wraz z narożnikami musiałyby być identycznej wysokości jak te za bramkami, przy czym pierwszy poziom bardziej stromy niż obecnie (musiałby być identyczny jak pierwsze rzędy trybun za bramkami), dalej poszedłby pas skyboxów i dalej drugie piętro, łączące się z rzędami trybun za bramkami. Wyszłoby coś bardzo podobnego do wnętrza stadionu w Białymstoku, tylko w większej skali.
http://www.jagiellonia.pl/zdjecie/image2426.jpg
Inaczej płynnie zgrać trybun jedno i dwupoziomowych się nie da.
Te 17,5m to problem trybun za bramkami i tego, że koncepcja naszego stadionu od pierwotnych wersji nie była spójna, a architekt w chwili projektowania nawet nie pomyślał, aby zapewnić jak najlepszy komfort widzom - trybuna wschodnia była zaprojektowana w miejscu starej, bez przysuwania jej ku boisku. W chwili projektowania (a planowano 3 trybuny) można było zrobić co się tylko chciało - przysunąć murawę ku starej trybunie zachodniej, przysunąć trybunę wschodnią.
Projekt był bublem od samego początku, taka jest prawda. Nawet szary kibic z miejsca może go obnażyć i wyśmiać, a dobry architekt tak by go obsmarował, że Obtułowicz nie miałby nawet czym odpowiedzieć.
Powinien zostać zrealizowany inny projekt, wykonany przez ludzi, którzy mają o tym pojęcie. Mamy co mamy, bo układ Majchrowskiego z Obtułowiczem był silniejszy. Dziwię się, że takie zlecenie z wolnej ręki bez konkursu przeszło cichaczem.
Cytat:
ps natomaist też zgadzam się że wałkowanie tego po raz setny tu na forum może być irytujące
|
Denerwujące byłoby rzucanie, jak to jest źle, że jest 17,5m, najlepiej zaorać itd. Merytoryczna dyskusja o wadach projektu bez ironii raczej nie robi problemu.