Wyświetl pojedynczy post
St@chu
Senior Member
 
 
Od: 08.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10186
Stary 21.09.2010, 15:04
Buziek_LG napisał(a):Wyświetl post
A cóż dziwnego jest w tym że ludzie uciekają z posad na których klin podatkowy wynosi blisko 50% dochodów? No i co w tym jest patologicznego?
Co jest w tym patologicznego? Chociażby ten klin i wszystkie pozostałe czynniki, jak wczesniejsze emerytury, które skladaja się na te niecałe 33%...


Cytat:
Rozumiem że policjanci, sędziowie, nauczyciele etc. mają większe moralne prawo do wcześniejszej emerytury(dodajmy średnio 3.7 raza wyższej niż rolnicy), a lekko pracujący rolnicy czy górnicy nie. Ot sprawiedliwość.
Źle rozumiesz... Wszyscy oni mają takie samo mizerne moralne prawo do wcześniejszej emerytury. Dlatego zamiast dokładac rolniczych opowiadam się za likwidowaniem mundurowych itd. Liczę że w końcu doczekam się reform idących w tym kierunku

Cytat:
System świadczeń społecznych nie dlatego jest niewydolny że nieduży % ludzi pracuje lecz dlatego że jest źle adresowany. Dzieciak mojego sąsiada, dochody którego idą w setki tyś zł miesięcznie, gdy robił prawojazdy to zarejestrował się jako bezrobotny i z zaświadczeniem o gwarancji zatrudnienia od ojca kurs i egzamin na 3 kategorie(B, C, C+E) zaliczył za darmo. A takie przykłady można mnożyć i każdy z nas ma je dookoła

Zaś jeśli chodziło Ci o system emerytalny i ubezpieczeniowy to nawet gdyby pracowało 100% osób w wieku 18-65 lat to byłby on niewydolny(ba jeszcze szybciej zwiększała by się dziura w systemie więcej ubezpieczonych=większa dziura) bowiem średnio każdy z nas wpłaca do systemu mniej niż z niego pobiera. I tutaj taki mały prztyczek od Centrum Adama Smitha dla neoliberałów(cokolwiek to nie znaczy) jedynie system KRUS jest strukturalnie wydolny
Zgadzam się... Z tym, że chyba nie powiesz mi że policjant idący w wieku 40 lat na dość dobrą emeryturę nie jest obciążeniem dla systemu i nie przyczynia się do jego niewydolności? Zamiast pracować jeszcze kilkanaście lat i dokładać się do systemu, stanowi dla niego obciążenie idące w miliardy złotych (oczywiście nie jeden policjant, ale ujmując ogólnie mundurowi) czyniąc niewydolny system jeszcze bardziej niewydolnym...