Wyświetl pojedynczy post
cpc
Senior Member
 
Od: 10.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10165
Stary 20.09.2010, 08:48
Cytat:
Danuta Huebner, Róża Thun i Paweł Świeboda znalazło się - obok takich osób jak Joschka Fischer czy Jacques Delors - wśród założycieli nowej brukselskiej grupy refleksyjnej, która ma działać na rzecz Europy federalnej i postnarodowej.
Jak czytamy w manifeście grupy, jest ona odpowiedzią na rosnące w UE tendencje rozluźniania integracji europejskiej: "Dzisiaj sprawy idą w kierunku rozluźnienia, a nie zacieśniania, w kierunku Europy narodowej, zamiast Europy postnarodowej. Zapominając o duchu wspólnotowym, państwa członkowskie martwią się o krótkoterminowe interesy, przedkładają międzyrządowe rozwiązania ponad rozwiązania europejskie. To prawie doprowadziło do załamania euro, najbardziej konkretnego symbolu integracji europejskiej"
http://kapitalizm.org/?action=show_article&art_id=6677

Pewnie będą zwalczać agresywne nacjonalizmy, ciekawe czy zajmą się w związku z tym kwestią Kosowa? To może dlatego zaostrzyła się polityka miłości w Polsce - mam na myśli nowe utrudnienia w organizowaniu manifestacji.
Już wiadomo co doprowadziło również do tzw załamania Ojro, żaden tam socjalizm grecki, tylko brak solidarności wśród państw, tfu, wróć, prowincji unijnych.
W obliczu tych wniosków w Polsce nie musimy się już o nic martwić. Po pierwsze nie mamy Ojro, po drugie nawet gdybyśmy to Ojro mieli to bardziej niż wysoki dług publiczny i jego konsekwencje zagrażać nam może ewentualny brak solidarności unijnej. Dobrze więc, że powstała w/w grupa Co tu dużo mówić, na solidarność unijną nasz rząd wpływ ma znikomy.
Ciekawe jeszcze kiedy do tej grupy dołączy karierowicz D. Tusk, jak już zadłuży nas na te 55% PKB. W Polsce być może będzie wtedy już znienawidzony ale przecież kumpel z KLD, niejawi komisarz Lewandowski, na pewno pomoże w angażu.