gooro33 napisał(a):

Gwarantuje Ci ze wystarczy obnizka cen biletow o 10pln nie wliczajac w nia trybuny ''G''.
Klub tak duzo na tym nie straci. Przyjdzie wiecej mlodych, ktorzy pozniej pofatyguja sie rowniez na Bytom, Arke czy PP w przeciwienstwie do tych ktorzy wg Ciebie juz na stadionie sie nie pojawia bo nie mogli spokojnie siedziec...
|
Jeszcze musi Ci trochę lat przybyć i musisz zacząć sam zarabiać aż zrozumiesz, że dla zarządu klubu Ci najbardziej fanatyczni kibice są najmniej ważni.
Przykładem Legia, tyle było wojny z kibicami tyle lamentu o ceny, ale efekt osiągnęli i mają przyciągniętą na stadion klasę średnią.
I o to chodzi aby stadion w 80% był zapełniony właśnie przez takich kibiców.
Taki kibic:
- kupi karnet więc klubowi będzie zwisać i powiewać czy on ma 100% frekwencji czy też nie;
- przyjdzie dwie godziny przed meczem i zostawi swoje pieniążki w klubowej restauracji
- na stadionie zachowuje się w sposób kulturalny i przewidywalny i szanuje stadion
- wyda masę pieniędzy na klubowe pamiątki
- jest atrakcyjniejszy dla potencjalnych sponsorów
Więc prędzej klub podniesie ceny biletów o 10pln aby ograniczyć ilość oszołomów, którzy:
- są na meczu gdy mama da na bilet, jak nie da to się kręcą pod stadionem
- zamiast w restauracji to kasę zostawiają w okolicznych sklepikach z tanim piwem
- przychodzą 30 min przed meczem i robią zadymy "bo kolejki"
- w chamski sposób odzywają się do innych kibiców zniechęcając ich do przychodzenia na stadion
- rzygają na klatkach schodowych, szczają do umywalek, urywają klamki i piszą po ścianach
- nie są żadnym magnesem dla sponsorów
Dlatego też zanim odeślesz kogoś na fotel przed tv, w chamski sposób odezwiesz się do innego mniej fanatycznego kibica, będziesz stał na krzesełku, z pogardą będziesz wypowiadał się o piknikach to zastanów się czy czasem nie działasz na szkodę klubu, który podobno kochasz.
Dlatego niech jest wydzielony ten jeden sektor dla młyna a na reszcie stadionu ma być kulturka i porządek. Po to są krzesełka aby na nich siedzieć, po to mają numery aby zajmować swoje miejsca. A za wszelkie odstępstwa na innych sektorach powinny być kary a kibice stojący w przejściach czy na fotelikach powinni być usuwani. I tyle.