Temat
:
Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze)
Wyświetl pojedynczy post
crazykaro
Senior Member
Od: 01.2007
Skąd: Królewskie Miasto Kraków
Offline
#
15334
15.09.2010, 11:37
Ciekawa wypowiedz użytkownika skyscapercity w temacie o stadionie:
bbartekgdynia
napisał(a):
Witam, nie zabierałem jeszcze głosu w tym wątku, ale wątki stadionowe śledzę na bieżąco i z uwagą przyglądam się dyskusji o odległości trybun. Mój nick słusznie co poniektórym zasugeruje, że często odwiedzam Narodowy Stadion Rugby w Gdyni
Tam linia boiska to niecałe 5m od pierwszego rzędu na wysokości ok. 2m nad murawą. Nachylenie trybun wynosi 34 stopnie. Gdy akcja dzieje się w strefie o szerokości jakichś 10m przy linii bocznej, oglądanie tego przez dłuższy czas może nabawić nas garba
Oczywiście przesadzam, ale stańcie w pokoju i przez 3 minuty patrzcie w dół pod podobnym kątem do nachylenia trybun. O wiele wygodniej ogląda się akcje, które rozgrywają się w strefie środkowej i daszej (!!) płyty boiska. Oceniam, że boisko spokojnie by mogło być przesunięte o 15m metrów i i tak oglądanie meczu uznano by za komfortowe. Wklejam poglądowe zdjęcie (jakaś 1/3 wysokości od murawy):
http://d.wiadomosci24.pl/g2/71/02/ca...38_d4ec_p.jpeg
Na starym stadionie GOSiR (gdzie nachylenie było na oko 2 razy mniejsze) każdy chciałby żeby boisko było jak najbliżej.
Reasumując, o komforcie oglądania meczu decydują wspólnie nachylenie trybun i odległość ich od linii bocznych. Optymalna odległość na nowych stadionach, bez uszczerbku dla jakości oglądania moim zdaniem wynosi gdzieś tak od 10m do 20m (bliżej przy mniejszym nachyleniu).
P.S.
Trybuna wschodnia w tv wyglądała bardzo monumentalnie
crazykaro
Zobacz publiczny profil
Wyślij prywatną wiadomość do crazykaro
Znajdź inne posty napisane przez crazykaro