Wicked napisał(a):

|
I taka forma sprawdza się też doskonale w przypadku zakupów biletów na koncert. Po zaksięgowaniu wpłaty przysyłają pdf z biletem, drukujesz, przy wejściu sprawdzają kod kreskowy i tyle. Przy okazji bilety mogli by sprzedawać w sieciach takich jak Ticketpro i Eventim a to zapewnia liczną sieć sprzedaży nie tylko w Krakowie.
|
Tym bardziej, że przy odpowiedniej konfiguracji wszystko mogłoby się odbywać w obrębie jednego systemu. Naprawdę nie rozumiem działania naszego marketingu. Nie jestem specjalistą ale już na pierwszy rzut oka kilka rozwiązań jest conajmniej ciekawych.
1. Inwestujesz w dobry skalowalny system Internetowy (nie koniecznie tylko rezerwacyjny)
2. Kazdy uzytkownik dostaje kartę kibica, z chipem na której.
- ma zapisany bilet, karnet etc
- może przelać kasę i traktować jako prepaid np. puszczasz przelew 200zl. Idziesz do kasy kupujesz 3 bilety na swoja kartę bezgotówkowo, a w przerwie meczu za kasę na karcie kupujesz kiełbachę w systemie pay by pass - co znacząco przyspiesza obsługę. Przed meczem bezgotówkowo możesz kupić także coś w Sklepiku. Za Lojalność wobec klubu dostajesz punkty które możesz wymienić na gadżety z WŚ - tudzież dostać gratisowy bilet np na Puchar ekstraklasy
- Klub zyskuje wydajne - nowoczesne narzędzie marketingowe. Wie, że np 45- letni mężczyzna chodzi na mecz 3 razy do roku, z dzieckiem i żoną - kupując bilet na jeden sektor wydając 150 zl w sklepiku rocznie itp. Mając te informacje możesz bardzo skutecznie personalizować promocje a co za tym idzie zachęcić aktualnych kibiców i ściągnąć nowych.
- Kibić do jakiegoś terminu może oddać bilet i zwrócić kasę, oczywiście bez potrąceń.
3. System ci się w końcu zwraca bo jesteś w stanie w czasie rzeczywistym reagować na sytuację w klubie.
P.S Ciekawe ile statystycznie osób więcej kupiłoby bilet gdyby taki system działał - ja napewno.