dj_ibutti napisał(a):

|
Zamiast "otwierać na park Jordana" - wystarczy przesunąć lekko jego ogrodzenie. 2 metry i kilka nowych furtek, starczą w zupełności.
|
Koncepcja "lekkiego przesunięcia" może doprowadzić Zarządcę Parku do natychmiastowej palpitacji serca.
I kontrakcji w postaci blokad i pikiet

, bo to będzie "zabór" terenu Parku przez Miasto.
... Ale warto próbować, bo kto nie robi nic i stoi w miejscu, ten tak naprawdę się cofa ...
Jednak, bez zgody Stowarzyszenia, które opiekuje się Parkiem - koncepcja stanie się nierealną, bo nawet jeśli Miasto przyciśnie i zmieni położenie ogrodzenia w sumie na swoim terenie, to Stowarzyszenie wywoła rewolucję parkową
Myślę, że rozmowy muszą być prowadzone inteligentnie, i w kręgu wszystkich zainteresowanych stron.
Rozwiązaniem "minimum", soft, mogłoby być uważam "wybicie" sporej liczby dużych bram w ogrodzeniu Parku i otwieranie ich wszystkich na oścież w dniu meczu (przepustowość "osobowa" tej arterii w tym dniu).