Hmm.. Nie wypowiadam się raczej regularnie w tym temacie, ale chciałbym znów zamieścić tutaj swoje przemyślenia z ostatnich ruchów w Wiśle.
Moim zdaniem :
- są małe szanse żeby ktokolwiek już teraz dołączył do drużyny. Chyba że będzie to prawdziwa perełka z kartą zawodniczą w dłoni a wszyscy wiemy jak o taką trudną. Więc to że ktoś taki przyjdzie do Wisły jest mało prawdopodobne. Wątpie by nas holenderski duet ( bo tak trzeba mówić. Wisłę teraz tworzą Maaskant + Valkx - sami tak o tym mówią ) chciał skupować szrot kolejny raz. Gramy do zimy tym co mamy.
- widać że Cikos będzie grał tam gdzie gra do końca rundy, jak złapie kontuję lub kartki to ktoś go tam zastąpi. W środku obrony nie ma tego problemu, będzie grał Cleber z Bunozą, jak się coś z nimi podzieje to jest Chavez i Kowalski. Myślę, że w związku z zakończeniem kariery w ostatnich meczach tej rundy częściej zacznie występować Chavez
- moim zdaniem w zimie znów zacznie się czystka. Będzie chciano się pozbyć pewnie Kowalskiego, pewnie Jirsaka ( jeśli Boukhari wypali to pewnie będą go chcieli zostawić ), może Wojtka Łobodzińskiego. Ale myślę też że jak pojawi się oferta dla Boguskiego lub Brożka Pawła to też się skuszą. Mamy sporo osób w ofensywie, każdy coś reprezentuje, a myśle że nadal będzie chciano się wzmacniać. Typuję, że w kadrze z siły ofensywnej zostanie Żurawski, Rios, Małecki, Kirm, Boukhari, no i pewnie Boguski z Brożkiem. Jeżeli chodzi o Gargułę to wszystko zależy od jego zdrowia.
- myśle że Valkx już pracuję nad transferami na zimę. To widać że chcą jakoś "przebidować" tą rundę, a dopiero od zimy zacząć kompletowanie kadry która ma stworzyć w założeniu tą wielką Wisłę prowadzoną przez holendrów. Tak ja to widzę. Możemy się spodziewać transferów na pewno : obronców bocznych, obrońcy środkowego, bramkarza, jeżeli będzie kasa i kontakty to pewnie jakiegoś porządnego napastnika i pomocnika na lewą stronę chociażby.
- dla tych co chcą Polaków : przecież Valkx jasno powiedział : Wisła to POLSKA drużyna dlatego po pierwsze trzeba przeszukać rynek POLSKI. Jeżeli tu nikogo się nie znajdzie, trzeba szukać za granicą. Myślę, że teraz kiedy liga gra, Valkx mocno przeczesuje składy drużyn Ekstraklasy i jej zaplecza

Jeżeli Cupiał znów ma zamiar budowania WIELKIEJ WISŁY i chce wejść do LM w tym sezonie to w zimie możemy się spodziewać w Wiśle pewnie z 2-3 najlepiej prezentujących się piłkarzy grających na naszych boiskach***.
- pojawiły się głosy po zamknięciu okienka transferowego - co z tymi kontaktami Valkx'a z PSV, czemu nie sprowadziliśmy nikogo zajebistego ? Czy niektórzy myślą, że Stan przyszedł na tydzień przed zamknięciem okienka, zrobi : Memory, Find - Stan i wszystko jasne i w Wiśle zagrają 2 perełki ? Dajcie mu czasu. Gość naprawdę mówi sensownie i wygląda sensownie. U mnie ma pełen kredyt zaufania. Co mi się spodobało - to że grają otwartą piłkę czyli :
- nie ma rządzi Valkx, nie ma rządzi Maaskant. Znamy się, będziemy współpracować, żadnych indywidualnych decyzji, jeżeli coś nam wyjdzie zbieramy laury oboje, jeżeli coś spieprzymy to należy się nam obu
- gość jasno się wyraża w sprawie transferów. Sprzedaliśmy Diaza bo była to dobra oferta i już, tak się robi, piłka to też interes. Gramy tym kim mamy. Nie ma obrońców, więc stawiamy na atak.
- nie obiecuje że kupimy szrot i będą wszyscy wyczekiwali z nadzieją że za darmo przyszedł ktoś zajebisty. Nie! Jeśli ktoś nie spełni naszych oczekiwań to sorry kibice, ale nikt nie przyjdzie. Poczekamy do następnego okienka i już. Budujmy. A nie budujmy na siłę.
Brawo, Brawo i jeszcze raz brawo.
Podsumowując - typuje miejsce 2-4 na koniec obecnej rundy. W optymistycznej wersji około 3-5 pkt straty do lidera. No i oczywiście pocisk po Wiśle. W zimie może nie dużo transferów do Wisły, ale konkretnych. Więcej pewnie z. Oby. No a potem to już wszyscy zobaczą
*** - wyjaśnienie - stawiam, że jeżeli moje założenie na temat myśli Cupiała się sprawdzą, do Wisły przejdzie Grosicki ( myśle że już coś było gadane z samym Grosikiem bo w wywiadzie nie powiedział NIE w temacie Wisły, zaś tajemniczo stwierdził że by rozważył taką propozycję ) . Ten pomysł z Żewłakowem też jest całkiem realny ( Żewłakowem - obrońcą ), tylko tu problemem będzie kontrakt. Pewnie ktoś jeszcze, kto się rozwinie z obrońców, no bo Sadlok odpada.