Wyświetl pojedynczy post
rav
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15184
Stary 11.09.2010, 11:56
No tak, ale tam podawano ile oczekuje miasto, a Ty stwierdziłeś, że mniej nie można. Tymczasem wszystko się da - byle była chęć z obu stron do współpracy. Ponoć utrzymanie takiego stadionu, jak Wisły to koszt 4-5 mln rocznie. Więc już masz 10 mln.
Tymczasem:
- 20 meczów w roku
- średnia frekwencja - 20 tys.
- średnia cena - 30 zł
Wychodzi 12 mln. Czyli zarobek 2 mln zł = 500 tys. euro. To mniej niż miesięczne wynagrodzenie obecnej drużyny.

Kiedyś za stadion płaciło się 1-2 mln, bilety też średnio po 30 zł, a frekwencja była na poziomie 15 tys. Przy 20 meczach w roku miałeś zysk na poziomie 7 mln zł.

Kiedyś może dojdą skyboksy (na razie nie do sprzedania, bo to miejsca o najgorszej widoczności na głównych trybunach) i catering. O sklepiku i muzeum nie ma co mówić w kontekście zysków - sklepik nie będzie przynosił wiele większych przychodów z tytułu przeprowadzki - będzie po prostu ładniej wyglądał. A muzeum - podejrzewam, że minie z 10 lat zanim wyjdzie na zero (biorąc pod uwagę koszt jego wykonania). Wisła to nie klub angielski, gdzie ludzie walą na toury drzwiami i oknami - takie toury dla klubów klasy Wisły umacniają jej markę, ale kokosów na tym nie ma.
Odpowiedz cytując