Wyświetl pojedynczy post
yarow
Senior Member
 
Od: 06.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15175
Stary 11.09.2010, 00:37
7 kotów napisał(a):Wyświetl post
To jest problem podejscia do wykonywanego zawodu.
Nie posadzam Obtulowicza o lenistwo zwlaszcza znajac jego inne projekty. Skala Stadionu Wisly go jednak przerosla gdyz nie byl w stanie kontrolowac MIERNOT (tak, tak) "projektujacych" pod jego egida. Wiekszosc z nich odwala panszczyzne i laske ze w ogole cos robia. Znam ten typ i znam to uczucie. Jesli jakis projekt ci nie podchodzi, wdepniesz w mizerie to trudno sie z tego wygrzebac.

Jakosc projektu mozna poznac po detalu. Ile pracy w projekt wlozono, jak duza kontrole nad szczegolem mial architekt.
Typowe rozwiazania, od paneli po kible, toporna stolarka, armatura, wykladziny, barierki - cala praca wykonana nad tymi detalami ograniczala sie zapewne do google.com albo nawet tylko do otworzenia katalogu firm.
To jest projekt za 500mln zlotych. w ktory wlozono MINIMUM pracy.

Od 16 lat siedze w architekturze, od paru pracuje w powaznej firmie. Wiem jak wyglada odpierdalactwo i wiem jk wyglada powazna i uczciwa praca. Potrafilem spedzic miesiac rysujac detale stolarki czy schodow. Nie katalogowych tylko takich ktore ktos placac setki tysiecy euro czy milionow z budowe bedzie mial uczucie elitarnosci i oryginalnosci.
Diabel tkwi w szczegolach. Zawsze.

Do tego dochodzii pelen nadzor nad wykonawca.
Jaka kontrole mialo Biuro Obt ?

Przeciez ten projekt to jest jawna kpina. W centrum Krakowa byly byly-glowny architekt Krakowa postawil najbrzydszy budynek w okolicy, ktory bedzie tam stal i stal. Dopoki sprawiedliwosc boska nie roz.......i go w pyl.
Obtulowicz poczucie humoru ma zerowe, wiec to nie dowcip, gust ma wiec to nie celowy projekt. Skoro nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze.
Wiec skoro postawil dla pieniedzy TAKIE COS w pieknym miejscu, w swoim miescie za ktorego estetyke byl odpowiedzialny to jest sabotazysta i s....ysynem.
Konkretnie chyba dla 10 mln zł podjęto się tego projektu a jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie.

Tak. Teraz Stadion będzie stał i stał . Walczyc można jeszcze o detale i na pewno trzeba o nie walczyc.
Nie pozostaje nam nic innego jak "zinternalizowac" ten nasz Stadion, bo nawet jeśli Wisła nie "odebrała" go (jeszcze) to i tak przecież czujemy zapewne, że on jest Nasz.
Mnie już się podoba. Może dlatego, że wolę "kwadraty" od "opon" a może dlatego, że przy tej całej obtułowiczowskiej fuszerce wyszło mu coś niechcący ... unikalnego. Czyli, można dalej dopowiedziec, że charakterystycznego . Miec Stadion charakterystyczny, niepowtarzalny, to już coś! Do tego wszystkiego dojdzie świetna nie wątpię, atmosfera na trybunach.

Kiedyś, w przyszłości .., za dziesiątki lat, (niektórzy niestety z obecnych tego nie dożyją) przyjdzie czas na następną, miejmy nadzieję udaną "przeróbkę" naszego Stadionu. Może i nawet zwiększenie jego pojemności. Teraz, cieszę się z tego co już mamy.

Oczywiście, winnych tego (wszystkiego niedobrego) co dzieje się teraz przy R22, wypada miec nadzieję, dopadnie kiedyś ślepa Temida. I walic będzie tych kolesi i kolesi kolesiów po du ... ach właśnie na oślep! I bardzo ciężką ręką. Na razie, pierwszym miejscem, gdzie Głównodowodzący odczuje, że jego czas się skończył będą najbliższe Wybory samorządowe.
Ostatnio edytowane przez yarow : 11.09.2010 o godz. 01:19.
Odpowiedz cytując