Wyświetl pojedynczy post
Ela
Pro Publico Bono
 
Od: 08.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15165
Stary 10.09.2010, 16:10
7 kotów napisał(a):Wyświetl post
To jest problem podejscia do wykonywanego zawodu.
Nie posadzam Obtulowicza o lenistwo zwlaszcza znajac jego inne projekty. Skala Stadionu Wisly go jednak przerosla gdyz nie byl w stanie kontrolowac MIERNOT (tak, tak) "projektujacych" pod jego egida. Wiekszosc z nich odwala panszczyzne i laske ze w ogole cos robia. Znam ten typ i znam to uczucie. Jesli jakis projekt ci nie podchodzi, wdepniesz w mizerie to trudno sie z tego wygrzebac.

Jakosc projektu mozna poznac po detalu. Ile pracy w projekt wlozono, jak duza kontrole nad szczegolem mial architekt.
Typowe rozwiazania, od paneli po kible, toporna stolarka, armatura, wykladziny, barierki - cala praca wykonana nad tymi detalami ograniczala sie zapewne do google.com albo nawet tylko do otworzenia katalogu firm.
To jest projekt za 500mln zlotych. w ktory wlozono MINIMUM pracy.

Od 16 lat siedze w architekturze, od paru pracuje w powaznej firmie. Wiem jak wyglada odpierdalactwo i wiem jk wyglada powazna i uczciwa praca. Potrafilem spedzic miesiac rysujac detale stolarki czy schodow. Nie katalogowych tylko takich ktore ktos placac setki tysiecy euro czy milionow z budowe bedzie mial uczucie elitarnosci i oryginalnosci.
Diabel tkwi w szczegolach. Zawsze.

Do tego dochodzii pelen nadzor nad wykonawca.
Jaka kontrole mialo Biuro Obt ?

Przeciez ten projekt to jest jawna kpina. W centrum Krakowa byly byly-glowny architekt Krakowa postawil najbrzydszy budynek w okolicy, ktory bedzie tam stal i stal. Dopoki sprawiedliwosc boska nie roz.......i go w pyl.
Obtulowicz poczucie humoru ma zerowe, wiec to nie dowcip, gust ma wiec to nie celowy projekt. Skoro nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze.
Wiec skoro postawil dla pieniedzy TAKIE COS w pieknym miejscu, w swoim miescie za ktorego estetyke byl odpowiedzialny to jest sabotazysta i s....ysynem.
Niech już będzie , że zyskam etykietkę adwokata diabła
Byle nie podpis pod nickiem

Bardzo generalizujesz.
Po pierwsze - wcale nie jest to najbrzydszy budynek w okolicy. Ale to już kwestia gustu.
Tobie w ogóle się nie podoba. Ja znajduję w nim pewne rozwiązania, które mogą się podobać.
Po drugie - nie tylko i wyłącznie Obtułowicz i jego biuro jest odpowiedzialne za "postawienie " tego budynku.
A po trzecie - zapraszam do pracy w "poważnej" polskiej firmie architektonicznej.
I zobaczysz wtedy jak wygląda praca z inwestorem - zwłaszcza jeśli jest to zamówienie ze środków publicznych.
Cięcie kosztów na każdym kroku - wymuszanie właśnie najtańszych , typowych rozwiązań.
Spróbuj też w polskich warunkach dopilnować wykonawcę.
Przykłady Galerii Krakowskiej i wspomnianej już przeze mnie Filharmonii Łódzkiej, gdzie odpadają szyby po roku użytkowania są znamienne.

Kultura, smak i tzw "wyrobienie" inwestorow w Polsce musi jeszcze ewoluować przez wiele lat.

Ty w Irlandii pracujesz w cieplarnianych warunkach

p.s.
Żeby nie było tak różowo - tez uważam, że Obtułowicz nie przyłożył się od samego początku do tego projektu a obecnie ma już go dość i traktuje jako zło konieczne.
Jest odpowiedzialny za mnóstwo błędów projektowych. A pewne jego decyzje mające wpływ na estetykę i funkcjonalność są skandaliczne.

Ale Planc - nie pisz, że tylko i wyłącznie on to postawił !
Odpowiedz cytując