PiotrG napisał(a):

Zależy jak będzie deszcz zacinał. Jak prostopadle w kierunku trybuny wschodniej, to narożniki N-W, NE i S-E będą suche.
Jak równolegle do trybuny wschodniej od kierunku północnego, to zmoknie część osób na piętrze narożników N-W& N-E (otwarta dziura nad piętrem narożnika). Jak z kierunku południowego, to zmoknie część osób w narożniku S-E i część ludu na trybunie zachodniej. Oczywiście jeśli kierunki będą pośrednie, to linie moknięcia będą się przesuwać.
|
W naszych szerokościach i długościach geograficznych znakomita część wiatrów to z zachodu na wschód (80~90%). O zachodnią trybunę i narożniki to bym się w ogóle nie martwił - ale faktycznie pierwsze rzędy trybuny wschodniej mają szanse na mokniecie (przy zacinającym deszczu).