|
Co do artykułu Kołtonia i w ogóle osób wygłaszające opinie o tym że w polskich klubach jest za dużo obcokrajowców a za mało polaków.
W polskich klubach jest za mało ale ludzi potrafiących na przyzwoitym poziomie uprawiać sport jakim jest piłka nożna. Każdy klub ma gdzieś szkolenie wychowanków, zdolnych zawodników po niższych ligach też się nikomu nie chce szukać, a na wyróżniających się w ekstraklasie nie stać. Z zawodnikami z zagranicy też jest problem, bo ilu tak naprawdę zawodników którzy trafili do polski to był efekt tego że skaut z danego klubu obserwował go w kilku spotkaniach (już pomijając fakt ilu z tych i tak niewielu skautów nadaje się do tego). Większość to efekt działania managerów którzy swoich zawodników gdzieś chcą upchnąć.
Zawodników mamy słabych a płacimy im coraz więcej, dodatkowo po kilku przyzwoitych spotkaniach robimy z nich gwiazdy.
A prawda jest taka że nagle wszyscy zachwyceni Bełchatowem bo w końcu znalazła się drużyna która przez 45 minut grała w piłkę nożną, a Frankowski dalej zaskakuje bo w polskiej lidze brak napastników którzy kopią piłkę tak jak by tego chcieli.
|