|
Jestem bardzo zaskoczony całym tym okienkiem transferowym.
Z jednej strony, niecodziennie klub pozbywa się w jednym okienku niemal całej linii obrony.
Z drugiej strony, zawodnicy jacy przyszli na ich miejsce to są w mojej ocenie transfery bez precedensu w naszej lidze. Czytam to, co piszą tutaj niektórzy i zastanawiam się, czy naprawdę nie widać, że Wisła pozyskała w tym okienku:
1. Maciej Żurawski, 4-krotny mistrz Polski, 3-krotny mistrz Szkocji oraz mistrz Cypru, 72 krotny reprezentant Poslki, 17 goli w kadrze, jeden z najlepszych napastników we współczesnej historii naszego klubu - zresztą co daje taki zawodnik widać po Frankowskim w Jadze czy teraz po Żewłakowie w GKS.
2. Cezary Wilk - młodzieżowy reprezentant, w perspektywie następca Sobolewskiego, już po kilku spotkaniach pokazał, że sobie poradzi.
3. Andrés Lorenzo Ríos - reprezentant U-20 Argentyny, 37 meczy w River Plate
4. Dragan Paljić - ponad sto czterdzieści spotkań w trzeciej i drugiej lidze niemieckiej, dwukrotnie wywalczył awans do Bundesligi. Tylko nie wiedzieć czemu niektórym się chyba wydaje, że druga i trzecia liga niemiecka jest słabsza od naszej ekstraklasy.
5. Milan Jovanić - wreszcie nowy bramkarz, reprezentant Serbii (przede wszystkim młodzieżówki, ale debiutował już w zwykłej kadrze), występował w najwyższej klasie rozgrywkowej Serbii.
6. Osman Chávez - reprezentant Hondurasu, uczestnik ostatnich MŚ, w eliminacjach rozegrał 11 spotkań, a na MŚ wystąpił we wszystkich trzech spotkaniach Hondurasu. Podstawowy zawodnik reprezentacji, łącznie rozegrał 31 spotkań. W najwyższej lidze Hondurasu rozegrał niemal 150 spotkań.
7. Erik Čikoš - młodzieżowy reprezentant Słowacji (16 spotkań), łącznie w lidze słowackiej rozegrał już 100 meczy
8. Gordan Bunoza - młodzieżowy reprezentant Bośni i Hercegowiny (8 spotkań), rozegrał w pierwszej lidze chorwackiej 27 spotkań.
9. Nourdin Boukhari - grał w Sparcie Rotterdam, Ajaxie (17 meczy w Lidze Mistrzów !) Alkmaar i Bredzie. Reprezentant Maroka (14 spotkań), łącznie zagrał w Holandii w 231 spotkaniach strzelając 45 bramek.
Śmiem twierdzić, że jeśli chodzi o wartość "na papierze" zawodników pozyskanych w tym okienku, to chyba do tej pory w historii naszego klubu nie ściągnięto tylko reprezentantów i młodzieżowych reprezentantów, piłkarzy posiadających doświadczenie liczone w setkach spotkań rozegranych w znacznie lepszych ligach niż nasza ekstraklasa.
Do tego dochodzi bardzo ciekawy trener i dyrektor sportowy.
Nie rozumiem czemu wszyscy zachowują się jakby rozsprzedano Wisłę - jedyny naprawdę cenny zawodnik, który od nas odszedł to był Marcelo. Pozostali piłkarze to zawodnicy słabsi od tych, którzy do nas przyszli.
I nie, nie uważam, żeby na obecnym etapie można było kogoś z nowo pozyskanych skreślać. Marcelo też nie od razu stał się ostoją defensywy. Mamy okres przygotowawczy przepracowany z trenerem, który nie potrafił zmotywować piłkarzy do walki do upadłego z Gruzinami, więc mam poważne wątpliwości, czy okres przygotowawczy został dobrze spożytkowany. Obecny skład może rodzić problemy aklimatyzacyjne i komunikacyjne.
I to wszystko nie wyklucza rzecz jasna, że niektóre transfery okażą się niewypałami. Ale to jest normalna rzecz, która nie wpływa na fakt, że w życiu nie myślałem, że Wisła sięgnie po takich piłkarzy. Nie wiem czy nikt nie zauważył, że Wisła po raz kolejny wyprzedza całą ligę o krok, idzie w kierunku pozyskiwania piłkarzy przystosowanych do gry na zachodzie, tj. do profesjonalizmu, którego brakuje Polakom - a czego skutkiem była Levadia, Karabach, a wcześniej Valerenga i Tbilisi.
Ostatnio edytowane przez Sędzia : 31.08.2010 o godz. 22:31.
Miała być demokracja, a tu każdy ma własne zdanie - Lech Wałęsa
|