willow napisał(a):

|
Brak zgrania obrony jest widoczny, ale tym bardziej pomocnicy powinni biegać jak z motorkiem i brać udział w grze obronnej. Tymczasem Małecki praktycznie w ogóle się nie wraca, zostawiając Cikosa samego, co przy jego i tak kiepskich umiejętnościach non stop prokuruje groźne akcje z prawej strony. Nieco lepiej wygląda Paljic, ale on też woli grać do przodu. Jirsak w obronie w ogóle praktycznie nie pracuje, Sobol czasem się wróci, ale robi to coraz rzadziej. Widać to doskonale po screenie sytuacji bramkowej Polonii, gdzie w polu karnym mamy praktycznie Cikosa i Clebera i 3 wolnych zawodników Polonii.
|
Celna uwaga. Tutaj widzę pole do popisu dla naszego nowego szkoleniowca- casus Kosy, który po pobycie na zachodzie z piłkarza grającego wyłącznie ofensywnie zmienił się na pracującego na całej długości boiska i bardzo dobrze wspierającego obrońców pokazuje, że nie ma przeciwwskazań, żeby nasi pomocnicy również wykształcili sobie takie nawyki.