Wicked napisał(a):

Wracając do telebimów, na narodowym przetarg na 4 telebimy o łącznej powierzchni 200 mkw wygrała firma z cena 2,2mln. Najdroższa oferta sięgała 7,2 mln więc rozbieżność spora. Zakładając ze u nas będą te 2 telebimy o wymiarach 16x9 metrów daje nam to łącznie 288m, więc cena w granicy 3,2 mln. Raczej sporo, Niedziałkowska nie żartowała z tym 1,8 mln za jeden. Jednak dziwi to że na narodowym 4 telebimy będą o prawie 1/3 mniejsze niż 2 u nas. Chyba ze musza być tak duże żeby zrekompensować to, że widoczność z niektórych miejsc będzie tragiczna
|
Proporcja ekranu byc moze bedzie 16 x 9 ale rzeczywista wysokosc telebimu na naszym stadionie to max 6 m a zatem dlugosc to ok 10,5 m, tak wiec 2 telebimy to w sumie ok 125 m2 a nie 288m2 - czyli cena za oba powinna wynosic ok 1,4-1,5 mln zl. Telebimy na narodowym beda mialy po ok 50 m2 a u nas ok 60m2, wielkosć porownywalna ale ilość juz nie (4 vs 2). Biorąc pod uwagę fakt ze Niedziałkowka czasami nie wie co mowi to moze gdy wypowiedziala sie o koszcie 1,8 mln zl miala na mysli jednak 2 telebimy. 1,8 mln to pewnie koszt szacunkowy, moze wiec w przetargu dalo by sie zejsc do ok. 1,5 mln zl.