Wyświetl pojedynczy post
Sopranos
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków, Nowa Huta

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#654
Stary 23.08.2010, 13:58
Markus napisał(a):Wyświetl post
To zawsze trener powinien wybierać własny sztab, a nie dziedziczyć go po zwolnionym za złą grę i wyniki poprzedniku. Taki sztab, szczególnie złożony z naszych rodzimych speców, zawsze będzie obniżał efektywność nowego szkoleniowca, a nie przeciwnie . Dlatego mam nadzieję, że to sytuacja tymczasowa, a nie stan trwały powodowany tradycyjnymi oszczędnościami.
Markus Twoje uwagi na temat oszczędności są niestety nietrafione, bo Maaskant w dzisiejszym wywiadzie dla "PS" mówi, że miał możliwość skompletowania własnego sztabu, ale chciał pracować z ludźmi, którzy w klubie są od dawna i którzy przekażą mu pewną wiedzę na temat zawodników oraz ułatwią mu aklimatyzację w nowym środowisku.

Gdyby Maaskant z Valckxem naściągali swoich rodaków to byłyby jęki, że kolesiostwo. Teraz są jęki, że brak zagranicznych trenerów jest spowodowany oszczędnościami. Jak wam dogodzić ludzie?
Konrad Gołoś: Czasami potrzeba momentu, w którym trener naprawdę na ciebie postawi. Jeśli wiesz, że masz zaufanie trenera i kolegów, wtedy też się rozwijasz. Nabierasz pewności. Czasami jest tak, że młody zawodnik idąc do jakiegoś klubu po prostu traci pewność i trudno jest to odbudować.
Odpowiedz cytując