Wyświetl pojedynczy post
bonawentura
Senior Member
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2336
Stary 21.08.2010, 19:53
Wisła, aby stać się profesjonalnym klubem musi oprócz profesjonalnych działaczy, a takich jak widać udaje się obecnie zatrudniać, zbudować akademię piłkarską z prawdziwego zdarzenia. Tylko i wyłącznie w ten sposób uda się Wiśle zaistnieć na arenie międzynarodowej. Dobra szkoła piłkarska to klucz do sukcesu. Wiadomo - taka szkoła kosztuje, jej utrzymanie - trenerzy, boiska, administracja etc. Ale by móc rozwijać wiślacką piłkę w prawidłowym kierunku, takie kroki trzeba poczynić - wykupić jakieś tereny na obszarze Krakowa, dobrze je zorganizować - może zespolić z jakąś szkołą - gimnazjum i liceum, by młodzi, zdolni chłopcy mieli blisko na treningi. Taka dobra organizacja też jest ku temu potrzebna.

Zresztą akademie piłkarskie świetnie się przyjęły w Holandii, gdzie dobrych, młodych, wyszkolonych piłkarzy sprzedaje się za duże pieniądze. Oczywiście do tego potrzebni są dobrzy trenerzy - być może potrzebne byłoby sprowadzenie 2-3 Holendrów do trenowania młodych zawodników, by na początkowym stadium rozwoju takiej szkółki wspomóc w jej normalnym i szybszym rozwoju. Cóż - pozostaje liczyć, że Cupiał zrozumiał przynajmniej w części, że jak się nie zainwestuje porządnie na początku, to nic z tego nie będzie. Ja mam osobiście wielką nadzieję, że plany Basałaja odnośnie akademii piłkarskiej nie spełzną na niczym, a sprowadzenie holenderskiego dyrektora sportowego jest pewną częścią realizacji większego planu - budowy akademii piłkarskiej.
Odpowiedz cytując