Wyświetl pojedynczy post
PiotrG
Senior Member
 
Od: 10.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13942
Stary 19.08.2010, 14:43
Markus napisał(a):Wyświetl post
Ile jeszcze Twoim zdaniem potrzeba realnie czasu na dokończenie zachodniej, zamontowanie krzesełek itd. oraz dostosowanie północnej? Zamontowanie na tej ostatniej instalacji p.pożarowej bez wykonania innych niezbędnych prac przecież chyba nie wystarczy do dopuszczenia trybuny...
Tutaj wszystko zależy od natężenia prac.
Gdyby Polimex rzucił 3 zmiany, na wszystkich kondygnacjach po osiągnięciu stanu surowego (a do tego już niedaleko, pewnie w październiku zostanie osiągnięty, albo i we wrześniu), to pewnie 4, góra 5 miesięcy i by skończyli tą wykończeniówkę. Jak będą robić ją w takim tempie jak na wschodniej, to trybuna będzie gotowa w czerwcu.
Trzeba jak najszybciej przeszklić elewację i rzucić się na wykończeniówkę. Sporo czasu potrzeba będzie na odbiory i testy, bo ta trybuna to mózg stadionu - wszystkie kondygnacje pod klucz, tylko bez wyposażenia skyboksów i biur Wisły.
Co do zaplecza północnej - zakładając, ze zabezpieczenie konstrukcji stalowej będzie gotowe na czas (tj 3 września), a zaraz po niej wejdzie wykonawca zaplecza, to do końca lutego też da się to zrobić.
Zbrojenie i zalewanie stropu kondygnacji +1 to góra miesiąc. Później zostaje 5 miesięcy na wykończeniówkę - przy dużym zaangażowaniu pracowników jak najbardziej wykonalne.

Polimex musi oddać do końca lutego trybunę zachodnią stadionu Legii i zapowiada, że jedyne z czym mogą się tam nie wyrobić to rozpinanie membrany dachu, jeśli temperatury będą ujemne. A do zrobienia jest znacznie więcej niż u nas, bo tam nie ma jeszcze gotowej konstrukcji żelbetowej, o dachu nie wspominając. Jak ktoś śledzi ich wątek na SSC, to widział, że tam pomieszczenia wewnętrzne zaczęto budować jeszcze przed skompletowaniem pierwszego stropu. Problem z opóźnieniami wynika u nas z tego, że Polimex leje na budowę i robi ją minimalnym zaangażowaniem, bo wie, że żadnych kar nie dostanie. Tam tak nie ma, miasto zapowiedziało, że nie przedłużą terminu ani o jeden dzień.

Co do kiosków gastronomicznych, telebimów - zrobienie tego to 2-3tyg, niech tylko ktoś za to zapłaci.
Jeśli miasto pogoni Polimex i znajdzie kasę, to na rundę wiosenną będziemy mieli gotowy stadion, ze wszystkimi bajerami.
Odpowiedz cytując