Wyświetl pojedynczy post
hawkins
Senior Member
 
Od: 01.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13849
Stary 17.08.2010, 18:46
Co do tej struktury artykułu, to postarałem się trochę poukładać listę mIcHaL666. Dopisałem też kilka rzeczy. Napiszcie co sądzicie:

Wygląd stadionu od zewnątrz


1. Zmiana betonu architektonicznego elewacji na beton konstrukcyjny bez wykończeniówki. Efekty można ocenić poniżej:


- dziury (fotka)

- pęknięcia (fotka)

- zacieki (fotka)

- inne niedoróbki elewacji (np to z deską dwie strony wczesniej )



2. Ścianki działowe w świetle okien!! w tym ścianki niewykończone!! - vide dokumentacja zdjęciowa (fotka)

3. Rezygnacja z przebudowy infrastruktury drogowej i dojścia do trybun południowej i północnej, (fotka)




Wygląd stadionu od wewnątrz:


1. Nieestetyczne mury żelbetowe ogradzające skyboxy, zamiast barierek lub szklanych balustrad,(fotka)
2. Szpary w narożnikach,(fotka)
3. Fosy dookoła trybun, w których poprzez niezbyt działające odwodnienie gromadzi się woda,(fotka)
4. Brak maskowania elementów klimatyzacji na trybunach (można by też poszukać jakąś fotkę)





Utrudnienia dla kibiców:


1. Tylko 3 kasy biletowe dla ponad 30 tys. kibiców,
2. Rezygnacja z 4 z 16 bramek wejściowych na trybunę wschodnią (czyli z 8 kołowrotów) – kibice aby zapełnić trybunę będą musieli pojawiać się już dwie godziny przed meczem!




Nieopłacalne rozwiązania dla wynajmującego stadion klubu:


1. Brak zbiorników retencyjnych - darmowego sposobu na dowadnianie murawy
2. Brak kiosków gastronomicznych w obrębie całego obiektu
3. Pomimo, że stadion został zaprojektowany by spełniać wszystkie kryteria najwyższej kategorii UEFA (klasa Elite), wykonawca nie ma w planach zamontowania telebimów na trybunach (jeden z wymogów do przyznania ów najwyższej kategorii stadionowi). Klub sam będzie musiał się w telebimy zaopatrzyć.


Inne błędy w projekcie:


1. Brak zaplecza trybuny północnej,
2. Niepraktyczny pawilon multimedialny, który pełni wyłącznie rolę sali konferencyjnej (koszt 11mln PLN) i wjazdu dla karetek (?)
3. Duże odległości trybun bocznych od murawy (ponad 17 metrów na stadionie, który ma służyć wyłącznie meczom piłki nożnej jest niespotykane),
4. Wyjazd dla kosiarek w środku trybuny wschodniej,



Należy też wspomnieć coś o terminach oddania stadionu (nie ma o tym ani słowa!). Przydało by się też małe porównanie - ile czekał Lech, ile Legia - a ile czekamy my.

Do tego koniecznie parę komentarzy od władz miasta i urzędników.
Linki o Bartii są dobre. Oprócz tego kultowy, "brutalny" komentarz Niedziałkowskiej: "Stadion jest przykładem nurtu brutalizmu w architekturze, który w Polsce źle się kojarzy"

Ten artykuł ma walić po oczach ilością błędów i kalectwem/złodziejstwem (wciąż nie wiem, czy to wszystko robione jest z premedytacją, czy z nieudolności...) urzędników
Odpowiedz cytując