runner napisał(a):

Kilka szczegółów dot. kosmetyki placu przed al.3 Maja:
- realizacja tymczasowego rozwiązania nie jest realizowana według docelowego projektu zagospodarowania terenu, chodzi w zasadzie o zrobienie spadków na asfalcie aby nie stała woda - czytaj KOSMETYKA
- kostka betonowa na połączeniu alejki przy przystanku tramwajowym będzie ułożona do istn. asfaltu (tuż za obecnym ogrodzeniem przy kasach), tutaj wykonywana jest podbudowa, reszta to nawierzchnia asfaltowa czytaj BRAK KONCEPCJI PRZESZTRZENNEJ, NALEŻAŁO DOWIĄZAĆ SIĘ DO ISTN. CHODNIKA I TYLE
- nie wiadomo jeszcze jak daleko będzie układana (patrząc w kier. ul. Piastowskiej)_MAKSYMALNA OSZCZĘDNOŚĆ ŚRODKÓW
- jutro przystąpią do rozbiórki ogrodzenia oraz starych kas_CZYTAJ NIE BĘDZIE AŻ TAK OBSKURNIE
- plac doczyszczenie istn. asfaltu, miejscami podbudowa i nakładka _CZYTAJ PROWIZORKA
- chaszcze i gruzowisko wzdłuż ul. Reymana (od 3 Maja do prawie początku trybuny południowej) nie będzie ruszane (na czas meczu będzie przysłonięte)_BRAK KOMENTARZA
Podsumowując, Euro odebrało mi nadzieje że coś będzie doprowadzone do końca porządnie, ZIKIT prawdopodobnie postąpi podobnie przy placu północnym. Liczą się ze znajdzie się inwestor prywatny, który wybuduje parkingi podziemne i przy okazji uporządkuje teren, myślę że ta prowizorka zostanie przy stadionie na kilka następnych lat. Szkoda, że nie chcą znaleźć środków na przynajmniej dobre zagospodarowanie przestrzeni wokół stadionu. Szkoda, że zamiast zlecać prace w marcu budzą się na 3 tyg. przed meczem.
-
|
Wziąść, siąć i płakać.... jak malowanie trawy na zielono za komuny,
Bez pomysłu bez wizji, to przecież ważna część miasta, nie jakieś zadupie, dlaczego nie dbają o odbiór wizualny.
Ale może dobrze zagra kadra dziennikarze nie zostawią na tym stadionie suchej nitki
ps. Będzie ktoś zorientowany na tej konferencji w czwatek żeby zadawać niewygodne pytania - bo tak to Majcher zrobi sobie PR do kamery jaki on to "gospodarz miasta"