orzeu napisał(a):

Czy ktos jest w stanie wymienic wszystkie elementy z ktorych zrezygnowano (np. parking) oraz ktorych brakowalo w pierwotnym przetargu (IT, murawa itd) za te 320mln chyba?
W drugiej kolejnosci czy potraficie wskazac wszystkie zanizenia jakosciowe i fuszerki (np. beton)?
Niezwykle, stadion drozeje a zakres sie zmniejsza i jakosc jest obnizana. Tym mozna zainteresowac media, jak mozna byc takimi tlukami jak zikit.
|
Myślę ze PiotrG ma najdokładniejsze dane ale skoro go nie ma to:
brak w przetargach:
murawy,systemu podgrzewanie murawy,systemu nawadniania i drenażu murawy,telebimów, systemu IT w tym kołowrotów, wykonania zaplecza trybuny północnej (całego), wykończenia i wyposażenia zaplecza sportowego w tym szatni,pomieszczeń technicznych,pomieszczeń dla prasy trybuny zachodniej, wykonania przyłączy mediów trybuna zachodnia,parkingi, brak dróg dojścia do trybuny północnej
zmiany na etapie wykonawstwa:
asfalt zamiast kostki brukowej wokoł stadionu i murway, beton konstrukcyjny zamiast architektonicznego, prawdopodobnie zmieniony rodzaj i typ przeszkleń ( tu nie na 100% - były rózne wersje ale to jest do sprawdzenia), rezygnacja z wykonanie dróg dojścia do trybuny północnej
niedoróbki:
wykonanie elewacji, brak maskowania elementów wentylacyjnych, wyjazd dla kosiarek w środku trybuny wschodniej, wjazd dla karetek przez pawilon medialny, miejsca o ograniczonej widoczności (dla mnie to wada), otwory w narożnikach - ponoć w celu lepszej wentylacji sic!,
niedoróbki zgłaszane przez różne osoby ale powiedzmy wątpliwe:
odległości trybun od murawy, zasłanianie widoczności osobom z najniższych miejsc przez monitoring, asfalt wokół murawy
Jak ktoś ma coś jeszcze to dopiszcie