Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Sartre
Senior Member
 
 
Od: 06.2010
Skąd: Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1410
Stary 15.08.2010, 22:11
Cytat:
Jasne, był jeszcze Ruch Chorzów 1933-1938 (5 mistrzostw w 6 lat) oraz Górnik Zabrze 1963-1972 (7 mistrzostw w 10 lat). Licytowanie się dawną historią nie ma większego sensu, w ciągu ostatnich 15 lat Lech, Ruch i Górnik razem wzięte były w medalowej trójce polskiej ligi raptem 4 razy.
No dobra, ale biorąc pod uwagę ostatnie 15 lat - tylko jedna drużyna obok Wisły by się zmieściła z kilkuletnim stażem jako MP. Więc akurat podawanie przykłądów sprzed 20 czy 30 lat nie jest jakoś naciągane. Zresztą u nas generalnie MP chodził "blokowo" Od sezonu 1981/82 do sezonu 2009/10 Widzew miał MP 4 razy, Lech 6, Górnik 4 (ale za to pod rząd ), Legia 4 i Wisła 7. Wisła prowadzi, ale nie przesadzajmy, że jest to jakaś super-dominacja. To nie jest taki Rosenborg Trondheim, który ligę norweską wygrał 13 razy z rzędu i 17 razy w przeciągu 25 lata Chociaż nie ulega wątpliwości, że w latach 1999-2009 liga bezdyskusyjnie była wasza.

Cytat:
Chyba nie napiszesz, że powyższa trójka była mocna w pprzednim sezonie? Legia, która mizernie grała przez całą rundę wiosenną, Lech jak grał bez Lewandowskiego i miał problem ze skonstruowaniem groźnych akcji oraz fuksem zdobył mistrza, a także Wisła dużo słabsza niż kilka lat temu.
Poprzedni sezon ogólnie był słabiutki piłkarsko, ale zarówno Lech, jak i Wisła grały znacznie lepiej niż teraz (Lech nawet bez Lewandowskiego jak grał, chociaż oczywiście grał wyraźnie słabiej). No a Legia niestety na wiosnę grała taki piach, że przegrana 0-3 z solidnie i równo przez cały mecz grającą Polonią po zadyszce Legii z drugiej połowy i tak była postępem w stosunku do wiosny 2010.

Cytat:
Nie ma racji. W Pradze, Łodzi mieli rowne boisko i gowno im to dalo.
Na co komu dywan skoro nie mają pomyslu, kondycji na gre.
Na wiosne w Poznaniu była taka sama murawa i dalo sie grac.
No ale z tekstu nie wynika, że Lech gra słabo, bo Sting im psuje boisko, tylko że taki koncert jest utrudnieniem dla piłkarzy w ogóle i trochę splunięciem w twarz klubowej piłce w Polsce, w której koncert gwiazdy na otwarcie stadionu piłkarskiego > piłka nożna na tymże stadionie piłkarskim.

EDIT:

O, a tak przy okazji, macie co chcieliście:

http://www.sport.pl/pilka/1,70994,82..._za_derby.html

Szyderę czas zacząć
Powód: materiał do pojazdu na Skorżę ;)
Ostatnio edytowane przez Sartre : 15.08.2010 o godz. 22:34.
Legionista
Odpowiedz cytując