junior1906tsw napisał(a):

|
Nie skłaniałbym się do tego Bakero, w poprzednim sezonie za bardzo sobie nie radził, ponieważ miał takich a nie innym piłkarzy do dyspozycji. Teraz konkretniejsze transfery i jest efekt.
|
Nie zgadzam się do końca z tym stwierdzeniem. W Polonii zagrało wczoraj tylko trzech nowych zawodników w pierwszej jedenastce, plus Smolarek po przerwie, do tego trzeba liczyć brak ze starego składu Jodłowca, który został zastąpiony przez nowego Pietrasiaka, stąd trudno w tym przypadku liczyć tego zawodnika jako wzmocnienie siły pierwszej jedenastki na wczorajszy mecz. Tak więc trzon drużyny tworzyło OŚMIU zawodników grających w tym klubie w poprzednim sezonie. To, że Piątek, Mierzejewski, Gołębiewski, czy Trałka tak wyglądają, to z pewnością jest duża zasługa pracy Bakero - przed jego przyjściem wymienieni wyżej zawodnicy byli
co najwyżej zwykłymi przeciętniakami, teraz są siłą napędową zespołu, który może walczyć o mistrzostwo - przypadek?
Polacy dobrze pokierowani są w stanie grać dużo lepiej niż to obecnie w wielu przypadkach wygląda. I moim zdaniem tu nie chodzi nawet o lepszy warsztat zagranicznych trenerów, a po prostu o większe zaufanie i większy szacunek polskiego zawodnika do trenera zagranicznego, bardziej wierzą w siebie, w realność robienia postępów, widząc profesjonalne podejście do piłki swojego szkoleniowca i jego autorytet - coś a'la Beenhakker w el. ME 2008.
Bakero nie radził sobie na początku, bo miał TRAGICZNIE przygotowaną drużynę do rundy jesiennej przez Grembockiego, gość ten wręcz przyniszczył piłkarzy Polonii, którzy wiosną, po zimowym okresie pracy z Bakero już grali zdecydowanie lepiej - licząc samą wiosnę zajęli przyzwoite siódme miejsce. Osobiście mimo ze Polonii nie kibicuje, cieszy mnie fakt, że w dalszym ciągu realnym jest połączenie transferowania najlepszych polskich zawodników do klubu i oparcie na nich gry drużyny, z dobrym skutkiem dla poziomu gry tejże ekipy, stąd akrat z tym stwierdzeniem...
junior1906tsw napisał(a):

|
We wczorajszych derbach Warszawy było widać komu bardziej zależy na zwycięstwie. Polonia pokazuje teraz najlepszy futbol w Polsce. Niestety możemy tylko brać z nich przykład.
|
...zgadzam się w zupełności.