Wyświetl pojedynczy post
Sopranos
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków, Nowa Huta

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1478
Stary 13.08.2010, 14:28
Markus napisał(a):Wyświetl post
Niemniej, jeśli Rav ma racje pisząc iż Wisła jest gotowa zapłacić nowemu trenerowi grubo ponad 300 tyś Euro za sezon, uważam, że za takie pieniądze można spróbować zatrudnić kogoś znacznie lepszego od Petrescu. Z jeszcze lepszym trenerskim CV. Choćby wymienianego Jimeneza. Na zachodzie jest sporo znakomitych bezrobotnych trenerów.
Zależy co dla kogo jest sukcesem. Osobiście uważam, że obie kandydatury są dobre, ale Jimenez miał w Sevilli o tyle łatwiejsze zadanie, że po prostu miał do dyspozycji lepszych zawodników, takich jak Navas, Luis Fabiano, Capel, Kanoute i paru innych. W tej sytuacji awans do fazy grupowej LM oraz zdobycie 3 czy 4 miejsca, które nie jest ani powyżej, ani poniżej możliwości Sevilli nie jest jakimś ogromnym sukcesem. Petrescu miał nieco bardziej pod górkę, bo z anonimowym klubem zdobył mistrzostwo Rumunii, awansował do fazy grupowej LM i zajął w niej ze swoim zespołem 3 miejsce. Obecnie w Krasnodarze jego praca też przynosi efekty, bo Kubań jest na 1 miejscu ze sporą przewagą nad resztą. Dlatego uważam, że obaj by się sprawdzili w Wiśle, ale trzeba im zapłacić pewnie w okolicach 500 tys euro za sezon.

Markus napisał(a):Wyświetl post
tym bardziej Marek Koźmiński, który wsławił się kompletną klęską strategi prowadzenia klubu w Zabrzu, są słabymi kandydaturami. A Koźmiński wręcz dramatyczną.
W Zabrzu wtedy nie było pieniędzy, więc też nie było się specjalnie czym popisywać. Poza tym prezesem był jego ojciec.
Konrad Gołoś: Czasami potrzeba momentu, w którym trener naprawdę na ciebie postawi. Jeśli wiesz, że masz zaufanie trenera i kolegów, wtedy też się rozwijasz. Nabierasz pewności. Czasami jest tak, że młody zawodnik idąc do jakiegoś klubu po prostu traci pewność i trudno jest to odbudować.