pikey napisał(a):

Tylko, że Petrescu właśnie na zachodzie karierę zrobił taką, o której naszym piłkarzom się nie śniło nawet, więc można powiedzieć, że szacunek i posłuch powinien był mieć na starcie z racji swoich piłkarskich osiągnięć, niezależnie od tego z jakiej nacji się wywodził. Wiemy jak to się skończyło.
Nastawienie naszych gwiazd będzie takie same, niezależnie od tego kto im każe z...., czy będzie to Rumun, Białorusin, czy też Niemiec, bądź Włoch. Skończy się to konfliktem w drużynie i lataniem na skargi do Prezesa i mediów.
W obecnym składzie personalnym potrzebny jest raczej trener MOTYWATOR, który będzie umiał przekonać, że lepiej pracować ciężko i zarabiać 300 tyś euro, niż zarabiać taką samą kasę bez wysiłku. Zadanie karkołomne- dlatego moim zdaniem do jego realizacji odpadają trenerzy niedoświadczeni typu Simeone.
|
Petrescu zwolnili piłkarze ale tylko dlatego, że Cupiał się ugiął pod skargami zrozpaczonych kopaczy.Drugi raz Cupiał się na to nie nabierze.
Naszym dziewczynom nie pomogą przekonywania.Tutaj trzeba żelaznej ręki oraz odpowiednich sztab od przygotowania fizycznego, którzy na bieżąco będą monitorował wydolnośc kopaczy.
Pewnych rzeczy się nie oszuka, takich jak stężenie mleczanu czy tętna- zwłaszcza jak się biega ze sporttestemi.
Chodzi o to, by stopniowo wprowadzić nasze dziewczyny na wyższe jednostki treningowe inaczej faktcznie zaczną się kontuzje i przemęczenie- nie da się nadrobić lat zaniedbywań w jeden okres treningowy.Ważny jest też odpowiedni dobór ćwiczeń, częstotliwość siła, oraz charakter wysiłku- wytrzymałościowy czy siłowo-szybkościowy.Przeprowadzanie na raz tych treningów nie da zbyt dużych efektów, ponieważ mięśnię inaczej "reagują" na dany trening. Ważne jest też to, by nie przedłużać zbytnio czasu bezczynności w przerwach między sezonami, bo to ****a największa głupota jaka może być.Organizm potrzebuje max 2 tyg wypoczynku, pózniej się traci to, co się wypracowało przez tyle czasu- nie tylko jeśli chodzi o wydolnośc ale też elementy piłkarskie!
Dlatego przy odpowiednim fachowcu, sprzęci oraz odpowiedniej ilości czasu da się odpowiednio przygotować nasze dziewczyny do intensywnej walki przez 90 min. Niestety ale do tego jest potrzebna chyba najważniejsza rzecz której się nie kupi czyli chęci współpracy i zaangażowania i oto się najbardziej boje.