Wyświetl pojedynczy post
PiotrG
Senior Member
 
Od: 10.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13593
Stary 10.08.2010, 20:55
Wejść jest więcej.
Zaprojektowano 16 kołowrotów, wykonano jedynie 12.
Tutaj jest pierwotna wersja, z widocznymi kołowrotami i klatkami (ciekawe z których zrezygnowali):
http://img340.imageshack.us/img340/4425/wschodnia.gif

Najciekawsze w tym jest to, że dla kibiców z narożnika N-S nie przewidziano ani jednego kołowrota
Dla 8,3tys widzów na II poziomie trybun przewidziano raptem 8 kołowrotów, dla 4,6tys na dolnym poziomie tyle samo, w tym 2 dla 447 kibiców z dolnego poziomu narożnika S-E.
2 klatki schodowe prowadzące na II poziom nie mają kołowrotów, wiec nie będą wykorzystywane.
Spokojnie można było zamontować 10 kołowrotów prowadzących na II poziom (więcej nie da rady, taki projekt)
II poziom trybun ma dokładnie 8303 miejsca.
Mamy więc obecnie 8 kołowrotów
8303 : 8 = ~1038
przypadnie osób przypadnie na każdy z nich, o realnej przepustowości ~300 osób na godzinę:
1038: 300 = 3,46h ~ 3h 27min!
Tyle zajmie zapełnianie się II piętra trybuny wschodniej.

Zakładam, że 4 kołowroty obcięto z wejść na kondygnację 00, czyli zostało tam 4 kołowroty dla 4641 widzów:
4641: 4 = ~1160
osób na jeden kołowrót, o przepustowości ~300 osób/h
1160: 300 = 3,86(6) ~3h 52min!
Tyle zajmie zapełnianie się I poziomu.
Do tego doliczmy, że te kołowroty są równolegle ustawione do ulicy Reymana, wąskiej ulicy Reymana, aby dojść do swoich kołowrotów trzeba będzie przedrzeć się przez tłum, na czas dobrze to nie wpłynie.

Po pierwszym meczu będzie: "Houston, we have a problem".
Najgorsze jest to, że można zamontować maksymalnie 4 kołowroty więcej - a wiele to też nie pomoże. Dla tej trybuny potrzeba 30 kołowrotów, aby wypełnić ją w godzinę, tyle, że nie ma gdzie ich zamontować.
Odpowiedz cytując