Byłoby śmiesznie gdyby tak teraz Lech awansował do LM a Wisła pogoniła tych azerów w drugim meczu .
Co do wyników w pucharach , to warto popatrzeć na to na chłodno - tylko Wisła przegrała z teorytycznie słabszym przeciwnikiem , choć też nie powinno się oceniać tego już kategorycznie , bo jest to dwumecz .
Lech ledwo przeszedł azerów i też jesli liczyć 90 minut , to przegrał u siebie .
Nie powiedziałbym że ci "azerowie" to dziady , te kluby zbierają najlepszych piłkarzy rodzimych (kasy lepszej nigdzie nie dostaną) i uzupełniają skład obcokrajowcami którzy reprezentują jakiś poziom .
To pokazuje że potencjalnie są to zespoły lepsze od średniaków naszej ligi i tylko nieco słabsze od ścisłej czołówki . Tyle że na tym etapie (czasie) , przez to że w naszych klubach jeszcze lekceważy się różne sprawy i robi na ostatnią chwilą to wyniki nie mogą być pewne...( wzmocnienia nie w czasie ,wąska kadra,lekceważenie przygotowania i inne czynniki jak przykładowo gra na jakims kurniku ) .
W naszej lidze była bieda w ostatnich latach tak naprawde , nie licząc Wisły , która miała wtedy też jako jedyna jakies sukcesy . Tyle że dopiero teraz zaczeło sie wszystko ruszac i dlatego też w najbliższych latach przyjdą sukcesy i sytuacja radykalnie się zmienii .
Co mam na myśli ?
- Konkurencja w lidze ; już w przyszłym sezonie dużych klubów bedzie conajmniej pięć .
http://www.90minut.pl/transfery.php?id_sezon=77&runda=1 a tak wygladaja transfery polskich klubów na dzisiaj .
- stadiony - na normalnym a tym bardziej dużym stadionie gra się od 20 do 100 procent ( czyli 2 razy lepiej