Wyświetl pojedynczy post
Buziek_LG
Senior Member
 
Od: 09.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17491
Stary 01.08.2010, 23:37
kubawislak napisał(a):Wyświetl post
Mam takie nietypowe pytanie. Czy murzyni są w Ameryce Płd od zawsze czy to Europejczycy ich tam sprowadzili w czasach kolonizacji, czy też może było jeszcze inaczej
Byli masowo przywożeni w 17 i 18 wieku gdy był boom na cukier na wyspach karaibskich lub Antylach jak kto woli(miejscowi byli zbyt dumni by pracować jako niewolnicy, jest pamiętnik holenderskiego plantatora z wyspy Curacao w którym opisuje jak kilkuset Indian zaciągniętych do pracy zagłodziło się na śmierć) oraz na tytoń z Brazylii, a później w 19 stuleciu(gdy wynaleziono cukier biały i zaczęto go rafinować w Europie) przenosili się głównie do Brazylii(już jako wolni ludzie) za pracą(zbieranie kauczuku)
Ostatnio edytowane przez Buziek_LG : 01.08.2010 o godz. 23:40.
Odpowiedz cytując