Pewny nie jestem, ale 30mm to 3 cm, więc jeśli deszcz spadałby na np beton to warstwa wody powinna mieć do 3 cm. Sam sobie odpowiedz czy to duzo czy nie, każdy ma swoje zdanie.
a np. jak podają150 litrów deszczu na metr kwadratowy - 150l to 150dm^3, a metr kwadratowy to 10dmx10dm czyli 100dm^2.
150/100 daje nam wysokośc wody na poziomie 1,5dm czyli 15cm.
To z matematycznego punktu widzenia.