Wyświetl pojedynczy post
LanceTS
Senior Member
 
 
Od: 07.2009
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17457
Stary 31.07.2010, 11:42
Wojtas napisał(a):Wyświetl post
Moze mi ktos objasnic czy np 30 mm desczu jak podaja te szczególwe mapki na roznych serwisach np miedzy godizna 6-14 to duzo ,srednio

bo szukam jakis skal i opisów ale nie ma wyjasnien co do ilioscii podawanych tych liczb opadów

ma ktos jakies linki co do objasnien (takich szczegówych )

z góry dziekuje
Pewny nie jestem, ale 30mm to 3 cm, więc jeśli deszcz spadałby na np beton to warstwa wody powinna mieć do 3 cm. Sam sobie odpowiedz czy to duzo czy nie, każdy ma swoje zdanie.

a np. jak podają150 litrów deszczu na metr kwadratowy - 150l to 150dm^3, a metr kwadratowy to 10dmx10dm czyli 100dm^2.
150/100 daje nam wysokośc wody na poziomie 1,5dm czyli 15cm.

To z matematycznego punktu widzenia.
Powód: Bo tak
Ostatnio edytowane przez LanceTS : 31.07.2010 o godz. 11:43.
Odpowiedz cytując