Artrem napisał(a):

|
Właśnie nakaz zmusi kluby do zainwestowania w szkolenie (boiska, trenerzy, skauci itd.). Zasada będzie prosta. Jak nie wyszkolisz, to nic nie wygrasz. W 20-osobowej kadrze będzie musiało być 15 wychowanków, czyli szkolenie będzie w tym momencie kluczowe, a nie transfery. A kibice też zawsze wolą oglądać swojaków w akcji niż jakichś obcych.
|
Gdyby Cupial w 1998 w momencie przyjscia postawil na szkolenie to bylibysmy dzis o lata swietlne przed Lechem i Legia... Ja jestem za szkoleniem ale to trwa. Zrozum zeby wychowankowie stanowili o sile druzyny potrzeba przynajmniej 10 lat i to w sytuacji kiedy w danym roczniku bedzie 5,6 utalentowanych pilkarzy. Jezeli obecnie postawimy na szkolenie to pierwsze sukcesy bedziemy mieli w roku 2020. I to pod warunkiem ze zaczniemy od razu... A znalezienie odp. trenerow? Budowa bazy? Rok przynajmniej to wezmie, potem nabor, a potem modlenie sie aby w zaciagu bylo 5,6 utalentowanych pikarzy.