Engel już znalazł wytłumaczenie
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/jer...wiadomosc.html
Cytat:
|
Zdaniem Jerzego Engela dzieje się tak dlatego, bo po każdym sezonie z Polski wyjeżdżają niemal wszyscy najzdolniejsi zawodnicy
|
dwóch młodych wyjechało, pozoim ligi drastycznie spadł
tyle że wszyscy wiedzieli że wyjadą, i raczej innego wyjścia nie było
Cytat:
|
Według Engela jeśli polskie kluby nie postawią na szkolenie młodych piłkarzy tylko dalej będą ściągać piłkarzy z zagranicy, to z naszym klubowym i reprezentacyjnym futbolem będzie jeszcze gorzej.
|
a PZPN im w tym pomaga podwyższając wiek "młodzieżowca" w II lidze z 21 do 23 lat, bo jak tłumaczył jeden z działaczy: wszyscy młodzi są już podebrani, a trzeba dbać o poziom ligi.... II ligi

(znaczy się III)