Wyświetl pojedynczy post
flamengista
Piknik
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Kraków/Bronowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9510
Stary 28.07.2010, 20:22
Gwiaździsty napisał(a):Wyświetl post
Ad. 1 Pytanie kto nas w taki stan wpędził, bo za tego niedobrego PiS-u akurat dług publiczny malał, a przy rządach POstępowej siły narodu przekroczył już 56 mld. i cały czas rośnie jak woda podczas powodzi.

Ad. 2 Sami fachowcy tylko wyniki coraz gorsze.

Ad. 3 Raczej wzoruje się na PRL-u. Widziałem takie zdjęcia w starych filmach z Gomułką i Bierutem. Stalin też był tylko na jeszcze starszych. Za chwilę dzieci będą w szkołach pozdrawiać Drogiego Przywódcę. Pierwszy krok to portrety. Parodia.
ad. 1 Dobry czy niedobry PiS - nie ma to nic do rzeczy. Był szybki wzrost gospodarczy, więc i deficyt był mniejszy. To nie jest żadna wielka sztuka. Sztuka to wykorzystać okres prosperity do cięć w finansach publicznych - kiedy są najmniej dotkliwe. A potem korzystać z tego w okresie, gdy przyjdzie spowolnienie, albo i recesja.

ad. 2 Wyniki są uwarunkowane ogólną sytuacją gospodarki światowej. Ani Kaczyński, ani Tusk nie odpowiadają za kryzys finansowy w USA i późniejsze kłopoty w Europie. Niestety, to się również odbija na nas. Uciekł od nas kapitał zagraniczny, bo postrzegano nas jako obszar wysokiego ryzyka - obok Węgier. Mimo, że u nas sytuacja makroekonomiczna była stabilna. W ekonomii niestety bardzo często emocje odgrywają decydującą rolę. Bez nich nie byłoby czarnego czwartku 1929.

Popatrz na to z innej strony - gdyby nie postawa Rostowskiego, w 2009 mielibyśmy spadek PKB, więcej ludzi straciłoby pracę i miało problemy ze spłatą kredytu hipotecznego.

ad. 3 Myśl sobie co chcesz Piszę tylko, że podobne zasady obowiązują w USA, najsilniejszej demokracji na świecie. Ale umówmy się: powieszenie portretu Komorowskiego czy ich nie powieszenie, to typowy temat zastępczy. Podobnie jak krzyż przed pałacem i parada gejów. Dzięki temu politycy unikają trudniejszych tematów.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo