Wyświetl pojedynczy post
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#32078
Stary 27.07.2010, 21:47
Uran235 napisał(a):Wyświetl post
Może trochę się nie zrozumieliśmy. Ja to wszystko piszę nieco w oderwaniu od konkretnego tematu Paljica, bo nie sądzę aby był to zawodnik wnikliwie obserwowany. Jak dla mnie Paljic póki co trafił do szufladki "Łobo/Ćwielong + szybkość + technika użytkowa". Po prostu nie uważam, żeby brak występów w pierwszej bundeslidze był jakimkolwiek argumentem przy orzekaniu umiejętności zawodnika. Natomiast fakt puszczenia go za darmo przez klub przemawia do mnie wiele bardziej. Ale co z Paljica wyjdzie zobaczymy, może już w czwartek.
Jak on będzie na poziomie Ćwielonga, to już nie będzie źle. Wbrew pozorom Piotrek miał swoje atuty, potrafił rozruszać ofensywę. Niestety, Skorża w ramach zastępowania słabych piłkarzy kalekami wymienił go na Hristova.

Uran235 napisał(a):Wyświetl post
Cleber wg forumowych speców był za stary, za darmo, z spadkowicza z ligi portugalskiej. Marcelo przez część też był uważany za odpad, bo przecież inaczej by do nas nie przyszedł( nawet "dziennikarze" podważali przydatność tego transferu). Paulista przychodził do na dokładnie jak Paljic- darmowy no-name w zaawansowanym wieku z drugoligowego klubu portugalskiego. Grał trochę więcej, chyba zdarzyło mu się nawet z jeden czy dwa sezony rozegrać w pierwszej lidze portugalskiej, ale portugalska piłka klubowa jest słabsza od niemieckiej i to wyraźnie. Uche to zupełnie inna historia. Przyszedł jako młodzik(18 lat?) z rezerw Espanyolu Barcelona, która sama podówczas tułała się po Segunda Division.
Byłem zwolennikiem sprowadzenia Clebera, a był to dobrze przygotowany przez Mielcarskiego transfer. Podobnie z Paulistą - i bardzo, proszę, nie porównuj go z Pajliciem, bo Paulista był Podstawowym zawodnikiem, a Serb zwykła zapchajdziurą. On był za słaby nie na pierwszą, tylko na drugą Bundesligę. Gdyby było inaczej, to KL sprzedałoby go do jakiejś drużyny stamtąd zamiast czekać, aż ktoś go za darmo weźmie.


Uran235 napisał(a):Wyświetl post
Ale stawiasz obecne transfery Legii wyraźnie ponad nasze, podczas gdy poza Manu i Cabralem to nie są pikarze gwarantujący coś więcej niż nasi. Knezevic za 500 tyś. z Partizana- dla Serbów to są grosze za transfer z klubu. Co roku puszczają kilku piłkarzy za większe pieniądze. Z transferu Vrdoljaka kibice Dinama cieszyli się jak my z ewentualnej sprzedaży Łobo albo Pawełka. Mezenga to w najlepszym wypadku taki sam No-Name jak Rios. Oczywiście, że mogą wypalić, al ni gwarantują więcej jak nasi. A pamiętajmy, że Legia przygotowywała te transfery od zimy( Vrdoljak miał przyjść już wtedy). Spokojnie, dajmy naszym popracować, w tym oknie nie może być rewelacji, bo na rewelacje trzeba zapracować. Oceniał będę po zimowym okienku.
Dla mnie jedyna nadzieja w tym, że transfery zatwierdzał Skorża, a widziałem już jakie ma oko.
Dla mnie skandalem jest nasza obrona, pomoc jest równie słaba jak była, jeden atak został faktycznie wzmocniony. Niestety, ale jak się zaczęło hurtem pozbywać stoperów, to trzeba też było zagryźć zęby i zapłacić za przynajmniej jednego porządnego, doświadczonego defensora.

Teraz Cleber ma jakiś uraz a my perspektywę gry ze środkiem Bunoza - Kowalski, w sumie zero meczy na arenie międzynarodowej w seniorskiej piłce, zero zgrania i tak naprawdę - brak jakichkolwiek podstaw do optymizmu. To nie jest poważne podejście do tematu - "jakoś to będzie", bo może skończyć się jak zwykle.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując