Wyświetl pojedynczy post
La Furia Dell' Est
Senior Member
 
 
Od: 09.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13039
Stary 25.07.2010, 18:56
Arturo napisał(a):Wyświetl post
Wytoczenie powództwa zbiorowego gwarantowałoby zainteresowanie mediów - bo to całkiem nowa instytucja, która budzi duże kontrowersje. Pierwsze procesy będą ściśle monitorowane.

Ciężko natomiast mi sobie wyobrażić na jakiej podstawie mogłoby się opierać to powództwo. Trzeba znaleźć grupę poszkododowaną (min. 10 osób) przez działanie/zaniechanie innej osoby prawnej i podstawę prawną tego roszczenia - jak dla mnie trzeba by sporo "akrobacji" prawniczych, żeby takie powództwo nie wyladowało w koszu.
Otóż na takiej, że płatnikiem jest Miasto, a miasto ma kasę z Naszych podatków.Czyli w wolnej interpretacji Iwestorem jesteśmy MY!!!!!!!!
Odpowiedz cytując