fanfan napisał(a):

|
Ja uważam że na Polskie warunki kadra 21 - 22 osobowa jest wystarczająca, po dwóch równych piłkarzy i można być spokojnym o sezon . Niektórzy zachwycają się możliwością posiadania w zespole 3 piłkarzy na jedną pozycję a ja się zastanawiam po co? To nie Anglia , nie ma takich obciążeń nawet jeśli w europejskich pucharach będziemy sobie radzić dobrze to tych meczów tak strasznie dużo nie będzie w sezonie a trzeba wziąć pod uwagę że zawodnik nr 3 na danej pozycji dużo sobie nie pogra , będzie niezadowolony z tej sytuacji a i w dobrej formie nie będzie o rytmie meczowym nie wspominając więc wg mnie jeśli mielibyśmy skompletowaną kadrę po dwóch na każdą pozycję to chcąc dokonać jakiegoś transferu do klubu w celu wzmocnienia jakiejś pozycji najpierw powinniśmy zrobić miejsce dla tego piłkarza a później sfinalizować ten transfer a nie podpisać 30 zawodników żeby bardzo mocno obciążali budżet a część z nich i tak nie powącha murawy .
|
W pełni się z Tobą zgadzam, aczkolwiek problem leży w czym innym.
Mianowicie w fakcie, że 1/3 tej 21-22 osobowej kadry to zawodnicy co do, których wartości zarówno my(kibice) jak i zarząd nie mamy żadnej pewności z czego również wynikają wypożyczenia, a nie permanentne zakupy naszych nowych graczy. Z tego powodu lepiej mieć 2 nie do końca pewnych graczy i jednego(tego słabszego) odesłać w przerwie zimowej do macierzystego klubu, niż żeby się okazało, że pomimo "konkurencji" na danej pozycji nie mamy nikogo gwarantującego przyzwoity poziom. Jak wiemy drużyna jest w fazie przebudowy, a co za tym idzie mając np. na obronie, w obwodzi Clebera(stary), Bunozę(zagadka), Kowalskiego(słaby) potrzebujemy przynajmiej 2-3 środkowych obrońców bo może się okazać, że żaden z posiadanych zawodników na tę pozycję nie gwarantuje nawet średniego poziomu, a czym więsza konkurencja tym większa możliwość, że mimo wszystko uda się złożyć przyzwoity duet.
Widzę to mniej więcej właśnie w ten sposób i z tego powodu uważam, że w chwili obecnej kadra powinna posiadać 25-26 graczy dzieki czemu na wiele pozycji posiadalibysmy po 3 zawodników...nie mając pewnośc co do wielekiej rywalizacji bo jeśli okaże się, że dajmy na to Rios nie jest taki super, Boguski i Brozek nadal bez formy, a Żuraw bez kondycji to jesteśmy w czarnej dupie i gramy ze słabym napadem. Oczywiście demonizuję sprawę bo akurat ilość napastników jest wystarczająca, chociaż jeszcze jeden o umiejętnościach czysto snajperskich z całą pewnością by się przydał.