Wyświetl pojedynczy post
Arturo
Member
 
Od: 02.2004
Skąd: Zawiercie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13028
Stary 25.07.2010, 16:29
Wytoczenie powództwa zbiorowego gwarantowałoby zainteresowanie mediów - bo to całkiem nowa instytucja, która budzi duże kontrowersje. Pierwsze procesy będą ściśle monitorowane.

Ciężko natomiast mi sobie wyobrażić na jakiej podstawie mogłoby się opierać to powództwo. Trzeba znaleźć grupę poszkododowaną (min. 10 osób) przez działanie/zaniechanie innej osoby prawnej i podstawę prawną tego roszczenia - jak dla mnie trzeba by sporo "akrobacji" prawniczych, żeby takie powództwo nie wyladowało w koszu.
Visca el Barça!
Odpowiedz cytując