cinekw napisał(a):

|
Sobol z Wilkiem jednocześnie raczej grać nie mogą, chyba że gralibyśmy taktyką na styl Lecha, 1-4-2-3-1. Musi być jeden ofensywny który będzie kreował akcje a drugi zabezpieczał..
|
Nie zgodzę się z Tobą. Wiele drużyn gra dwójką defensywnych pomocników w środku w systemie 4-4-2 i to z powodzeniem . Obecnie mało który trener decyduje się na grę w środku jednego defensywnego i jednego typowo ofensywnego w systemie 4-4-2 chyba że ofensywny też w defensywie ostro zasuwa. Garguła rzadko grał jako taki środkowy pomocnik w 4-4-2 , grał przeważnie na lewym skrzydle a później jako podwieszony napastnik czyli taka typowa 10 w systemie 4-5-1 , sam ciekawy jestem jak sobie poradzi w środku , jedno jest pewne musi pomagać defensywnemu bo jeśli nie to nic z tego nie będzie a Guła w defensywie co pokazał z Litwinami na razie nie zachwyca ale miejmy nadzieję że z czasem będzie lepiej.