Mam pewne pytanie i moze ktos zna na nie odpowiedz. Czy aktualna sprawa Tshibamby, ktory dostal pozwolenie na prace w Polsce w 3 dni nie jest identyczna jak ta, ktora miala by miejsce w przypadku Chaveza? Tez moglibysmy to zalatwic tak jak oni w klika dni czy musimy czekac kilka tygodni jak podaja media?
Cytat:
Nowy piłkarz Lecha nie ma obywatelstwa kraju Unii Europejskiej (jest urodzony w Demokratycznej Republice Kongo), więc na pracę w naszym kraju musi mieć zezwolenie. Potrzebne ono jest także do zgłoszenia piłkarza do rozgrywek europejskich.
20 lipca Lech złożył odpowiedni wniosek w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, ale okazało się, że jest on niekompletny. Brakowało kontraktu snajpera z klubem. Zrobiło się gorąco, bo we wtorek lechici grają ze Spartą Praga.
- Złożyliśmy wymagane dokumenty. Dopełnione zostały wszystkie formalności, co umożliwiło nam zgłoszenie Joela do rozgrywek Ekstraklasy - mówi kierownik drużyny Lecha, Łukasz Mowlik na stronie lechpoznan.pl
Pozwolenie na pracę wydał piłkarzowi wojewoda wielkopolski.
|