Wyświetl pojedynczy post
PiotrG
Senior Member
 
Od: 10.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12865
Stary 23.07.2010, 13:02
Cytat:
gdzieś mi się o uszy obiła kwota 50 melonów.
Bez przesady, 20mln koszt tego nie przekroczy.
Zaplecze północnej - rzecz absolutnie niezbędna, inaczej serce stadionu będzie w stanie śmierci klinicznej. Koszt? Pewnie nie więcej jak 10-12mln.
Kioski gastronomiczne? Jest ich 20, ale wyposażenie nie powinno przekroczyć 1mln PLN, pewnie taniej wyjdzie.
Telebimy? Na SN koszt 4 telebimów 9x6m (do tego z mechanizmem opuszczania) to niecałe 3mln PLN, u nas w 1,5mln by się kwota zmieściła.
Zbiornik retencyjny? Diabli wiedzą ile to może kosztować, jednak chyba nie więcej jak kilka mln, zależeć też będzie od jego wielkości.
Do tego IT dla trybun północnej i południowej - północna nie ma nic, trzeba zamontować monitoring, nagłośnienie, na południowej nagłośnienie jest do wymiany, a monitoring zawarto bodajże już w tych 75mln, które przegłosowała rada. To nie są raczej olbrzymie koszta, zwłaszcza, ze cały system jest już zawarty, a tutaj wystarczy zakupić kamery, słupki, kable, głośniki i podłączyć.
Co do pieniędzy - ZIKIT będzie musiał znowu zwrócić się do radnych o przyznanie pieniędzy, inaczej nie ukończy budowy.
Odpowiedz cytując