Wyświetl pojedynczy post
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#31368
Stary 23.07.2010, 12:00
maci0s napisał(a):Wyświetl post
To chyba Ty nie grałes!!

Gadacie o tym samym!!
Wykup a pierwokup to w efekcie to samo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ktoś mi wyjaśnie jaką widzi w tym różnicę

Jeśli mi powiecie ze np Aresenal nie będzie mógł wziąc Riosa od River Plate za 5 mln bo jest u nas wykup... to sie zgodę... Bo mamy opcje PIERWOKUPU za np 1mln Euro.. I jeśli Wisła będzie ją chciała wykorzystać to sie musi z zawodnikiem dogadać... Juz widze jak Rios rezygnuje z Arsenalu dla nas... Nie zgodzi sie na umowe i wraca do River Plate a ten go sprzedaje do Arsenalu...
Kwota ustalona w wypożyczeniu gwarantuje nam tylko to że River Plate musi nam go sprzedac za ten przykładowy 1mln Euro... i ani eurocenta więcej...
To oznacza wypozyczenie z taką klauzulą

NIC WIĘCEJ!!
szprotson napisał(a):Wyświetl post
czyli jeśli mamy opcje wykupu, to taka powiedzmy Odra Wodzisław, może nam tego zawodnika podkupić, czy nie?
czyli Odra moze go podkupic (w momencie gdy Wisla nie skorzysta z prawa wykupu)
(sadziłem ze opcja wykupu, polega na tym, ze po roku mozemy go wykupic za określoną sezon wcześniej kwotę. nic o kontrakcie zawodnika tutaj nie wspominam, tylko o pieniadzach za transfer)
(pierwokup - z masy ofert dla zawodnika, nasza zostaje przyjęta automatycznie, nie maja możliwości rozważania jej)
Ale to wszystko dywagacje, nie wiem co maja chłopaki w kontraktach.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując