|
Wypożyczając piłkarza klub zabezpiecza się tym, że piłkarz podpisuje dwa dokumenty: 1 wynagrodzenie w trakcie wypożyczenia, 2 wynagrodzenie po skorzystaniu z opcji pierwokupu. Wobec powyższego wystarczy przelać ustaloną w umowie wypożyczenia kwotę i piłkarz definitywnie przechodzi do klubu, który go wypożyczył. Automatycznie w życie wchodzi umowa, w której przewidziane jest wynagrodzenie piłkarza w razie wykupienia go przez wypożyczający klub.
Taka sytuacja była z Grosickim. Jaga wypożyczyła go za 100 tys zł, a następnie, gdy ten miał dobry sezon, przelała 500 tys. zł na konto Legii. Piłkarz nie miał nic do gadania i przeszedł do Jagi, pomimo zdecydowanie lepszych ofert z innych klubów.
|