koyoot napisał(a):

|
Panowie, wypozyczenie z opcja pierwokupu ma to do siebie ze wszystko sie ustala PRZED podpisaniem kontraktu razem z kwota odstepnego i pensja zawodnika. Jesli Wisla bedzie chciala zatrzymac np. Riosa to wystarczy ze zaplaci klubowi okreslona kwote i Nic wiecej nie bedzie musiala robic. Nawet negocjowac nowego kontraktu.
|
To o czym piszesz to wypożyczenie z opcją wykupu a nie pierwokupu.
Z informacji na stronie oficjalnej wynika, że Cikosz i Rios zostali wypożyczeni z opcją właśnie wykupu, czyli generalnie to warunki ewentualnego transferu zostały już między klubami ustalone.
Inna sprawa to późniejsze ewentualne ustalenia kontraktowe z samym zawodnikiem.
Umowa między klubami to jedno. Umowa z zawodnikiem to drugie